Mait Kraun • 2. november 2016 kell 18:27

Föderaalreserv jättis intressid samale tasemele

Föderaalreservi juht Janet Yellen.  Foto: EPA

Föderaalreserv andis tänasel kohtumisel vihjeid, et intressimäärade tõstmiseks on peagi õige aeg ning majandusandmete erilist paranemist enam ei oodata, vahendab MarketWatch.

Föderaalreservi rahapoliitikud otsustasid jätta intressimäärad 0,25-0,50 protsendi vahemikku. Otsuse poolt oli 8 komitee liiget ja vastu 2 liiget.

“Komitee arvates on majanduse seis intressimäärade tõstmiseks järjest parem, aga praegu otsustasime veidi veel oodata, et saaksime rohkem tõendeid selle sammu õigustamiseks,” teatas Föderaalreserv oma avalduses.

Avaldusest ei ole veel võimalik välja lugeda, et Föderaalreserv on valmis detsembrikuus intressimäärasid tõstma. Eelmise aasta samal ajal viidati “järgmisele kohtumisele”, mis oli selge signaal, et intresse tõstetakse aasta lõpus. Seekord seda signaali ei tulnud.

Sellegi poolest usuvad ökonomistid, et keskpank on järgmisel kuul valmis intresse kergitama. Nende hinnangul ei taha Föderaalreserv vahetult enne presidendivalimisi selgeid avaldusi teha. Praegu on kauplejate hinnangul tõenäosus, et detsembris intresse tõstetakse, 70 protsenti.

USA aktsiaturud hakkasid pärast Föderaalreservi teadaannet veidi tõusma, aga päeva algusega võrreldes on suuremad indeksid siiski minuses.

Keskpank lisas, et inflatsioon on aasta algusest alates kiirenenud ning liigub 2 protsendi poole (see on ka keskpanga eesmärk).

Hetkel kuum