Kadi Neemre • 17. november 2016 kell 15:33

Yellen ei plaani tagasi astuda

Foto: EPA

Föderaalreservi juht Janet Yellen kummutas kuuldused, et ta astub Donald Trumpi presidendiks saades tagasi ning kinnitas täna Kongressile, et tal ei ole plaani lahkuda.

Trump on USA keskpanga juhi suhtes olnud kriitiline ning öelnud, et ta asendaks Yelleni kellegi teisega. Ta on öelnud et Yellenil peaks oma tegude pärast häbi olema, kuna tema poliitikad on poliitilised positsioonid, mille eesmärgiks on aidata president Barack Obamat, vahendab CNBC.

Yelleni sõnul ei plaani ta tagasi astuda, kuna ta kinnitati Senati poolt ametisse neljaks ametiaastaks ning tema ametiaeg lõppeb 2018. aasta jaanuaris. “Minu eesmärgiks on teenida oma ametiaja lõpuni,” kinnitas Yellen.

Kuigi Yellen ei kõnelenud praegusest poliitilisest olukorrast otsesõnu ega maininud ka Trumpi nime, rõhutas ta vajadust keskpanga iseseisvuse järele. Ta viitas riikidele, kus keskpank ei ole sõltumatu ning kus on inflatsioon olukorras, kus keskpangad on sunnitud võtma eelarvete tasakaalustamiseks laenu.

“Turud ootavad madalat ja stabiilset inflatsiooni ja häid majandustulemusi keskpangalt, mis on poliitiliselt iseseisev. Ma usun, et me oleme seda näinud nii USAs kui mujal maailmas,” sõnas ta.

 

 

Hetkel kuum