Mait Kraun • 2. jaanuar 2017 kell 14:15

77 protsenti USA investoritest jäi mullu plussi

Amazon oli mullu investorite lemmikute seas.  Foto: EPA

Suurem osa USA investoritest – 77 protsenti – suutis eelmisel aastal investeerimisega raha teenida, selgub Openfolio kogutud andmetest, vahendab CNN Money.

Lisaks selgus, et naiste teenitud tootlus on juba kolmandat aastat meeste omast kõrgem. See, et suurem osa investoritest raha teenis, on kontrastne eelmise aastaga, mil raha kaotas ligi 70 protsenti investoritest.

„Optimismi kasv ja aktsiaturgude tõus on head uudised,“ ütles Wells Fargo investeerimisinstituudi aktsiastrateeg Scott Wren. Openfolio andmetest selgub, et keskmine investor teenis 2016. aastal 5 protsenti tootlust.

Tõsi, võrreldes Dow Jonesi indeksi 13,4protsendilise kasvuga on see väike. Osati on see tingitud sellest, et investoritel, kes aktsiaid ükshaaval valivad, ongi indeksit raske ületada. Teisalt on paljud investorid oma vara hajutanud – ostetud on ka madalama tootlusega võlrakirju ning Euroopa, Jaapani ja arenevate turgude vara.

„Me ütleme oma klientidele, et hoidke oma portfell hajutatuna. See ei ole keskkond, kus peaks riske juurde võtma,“ ütles investeerimisfirma Edward Jonesi strateeg Kate Warne.

Openfolio leidis, et inimesed, kes sel aastal suuremat tootlust teenisid, valisid kuumi aktsiaid nagu Apple, Facebook ja Tesla. Lisaks läks hästi neil, kes investeerisid õigel ajal finantssektori aktsiatesse.

Apple on keskmise investori lemmikaktsia. Ettevõte kallines 2016. aastal üle 10protsendi, sest loodetakse, et iPhone’ide müük paraneb ning uued tooted on edukad.

Teised populaarsed aktsiad olid Facebook (+10 protsenti), Bank of America (+31 protsenti), Goldman Sachs (+33 protsenti), AMD (+300 protsenti), Amazon (+11 protsenti) ja Netflix (+8%).

Paremini läks ka neil investoritel, kes investeerisid madalate kuludega indeksfondidesse – näiteks Vanguard FTSE Emerging Markets ETFi (+9,3 protsenti) ja Vanguard Total Stock Market ETFi (+10,6%).

Hetkel kuum