Pille Ivask • 5. jaanuar 2017 kell 13:00

Bitcoin rühib tippu

Bitcoin  Foto: Bloomberg

Bitcoin jätkab võidukäiku ning võib õige pea jõuda kõigi aegade kõrgeima tasemeni.

Bitcoini hind on täna volatiilne, jõudes 1153,02 dollarini, ent langedes seejärel 938,78 dollarini. Bitcoini rekord pärineb 2013. aasta novembrist, mil hind kerkis 1165,89 dollarini.

“Aastast 2013 praeguseni on väga palju muutunud. Krüptorahatööstus on muutunud tugevamaks. Samuti aktsepteeritakse bitcoini üha enam ning seda on hakatud tunnistama ning sellest aru saama,” ütles bitcoinide kaevandamisega tegeleva start-up'i Genesis Mining juht Marco Streng.

Bitcoin on muutunud investorite jaoks usaldusväärseks investeeringuks, kuna Hiina on kehtestanud jüaani üle kontrolli ning valuuta kaotab oma väärtust. Kuna Hiina puhul kardetakse ka kapitalikontrollide kehtestamist, vaatab üha enam hiinlasi just krüptoraha poole. Hiina on ka bitcoini suurim turg.

Teisedki krüptorahad tõusevad

Näib, et krüptorahade valdkonnas teevad edukäiku ka teised peale bitcoini. Turuosa poolest suuruselt teine krüptoraha ether on kallinenud alates 28. detsembrist koguni 55% võrra. Virtuaalraha monero on samal ajal tugevnenud 27% võrra.

Eksperdid väidavad, et kuna bitcoini suhtes on investorid üha soosivamad, tugevdab see ka teiste virtuaalrahade positsiooni. Gatecoini juht Aurelien Menant märkis, et paljud investorid julgevad juba oma krüptorahaportfelli mitmekesistada ning proovida ka teisi virtuaalrahasid peale bitcoini.

Hetkel kuum