Mait Kraun • 23. jaanuar 2017 kell 16:45

Icahn: USAs ei pea enam sotsialismi kartma

Carl Icahn.  Foto: Bloomberg

Donald Trumpi juba kampaania ajal toetanud legendaarne investor Carl Icahn kirjutas esmaspäeval Twitteris, et uue presidendi inauguratsioonikõne oli suurepärane ning USAs ei pea sotsialismi enam kartma.

Icahn viitas Obama ametiajale, mil valitsus hakkas tervishoidu pakkuma kõigile ameeriklastele. Samuti seati Wall Streeti jaoks sisse mitmeid regulatsioone, vahendab CNBC.

Icahn nimetati eelmisel kuul Trumpi administratsiooni nõunikuks. Investori peamiseks fookuseks on regulatsioonide ülevaatamine ning nende pehmendamine või tühistamine.

.@realDonaldTrump ‘s brilliant inaugural speech, defying worst critics, leaves no doubt our dangerous slide towards socialism is over.— Carl Icahn (@Carl_C_Icahn) January 23, 2017

„Carl Icahn aitab Ameerika ettevõtetel maha raputada töökohti tapvad regulatsioonid, mis hoiavad majanduskasvu tagasi,“ teatas Trumpi meeskond.

Ka üldine turg on Trumpi valimisvõidu hästi vastu võtnud – S&P 500 indeks on tõusnud 6 protsenti, sest investorid loodavad, et maksukärped, regulatsioonide vähendamine ja infrastruktuurile tehtavate kulutuste tõstmine kiirendab majanduskasvu. Ka börsifirmade juhid on optimistlikud.

Carl Ichani juhitud börsifirma Icahn Enterprisesi aktsia on alates valimistest kallinenud üle 20 protsendi. Investor on ise tunnistanud, et tema arvates on aktsiaturgude tõus „läinud natuke liiga kaugele“.

Hetkel kuum