Mait Kraun • 7. veebruar 2017 kell 9:15

BlackRock soovitab osta Euroopa aktsiaid

Saksa börs  Foto: Reuters/Scanpix

Seitse kuud tagasi soovitas BlackRock Euroopa aktsiate osakaalu vähendada, sest poliitiline ebakindlus oli suurenenud. Nüüd on aeg hoopis osta, teatas investeerimisfirma.

Investorid on muutunud regiooni suhtes „liiga skeptiliseks“ ja Saksamaa ning Prantsusmaaga seotud riske hinnatakse üle, ütles BlackRocki peastrateeg Richard Turnill.

Euroopa aktsiaturud on tõusnud aeglasemalt kui USA aktsiad. Kauplejad ja investorid usuvad, et Euroopa aktsiatega seotud riskid on suuremad, sest Prantsusmaa ja Saksamaa valimised tõotavad tulla pingelised. Turnill ütles, et investorid on liiga ettevaatlikud ning Euroopa aktsiatele peaks hästi mõjuma majanduskasvu ja inflatsiooni kiirenemine.

„Me näeme, et Euroopa aktsiad saavad globaalsest inflatsioonist kasu. Usume, et investorid on regiooni väljavaadete osas liiga pessimistlikud,“ kirjutas Turnill. „Euroopa ettevõtted on ajalooliselt globaalse majanduskasvu kiirenemise suhtes tundlikumad kui USA ettevõtted, sest Euroopa firmadel on madalamad marginaalid ja eksport on suur.“

Bloombergi küsitletud analüütikud ootavad, et Stoxx Europe 600 indeksi ettevõtete kasumid kasvavad sellel aastal 13 protsenti. 

Täna on Euroopa aktsiad odavnenud 0,7 protsenti, sest Prantsusmaa presidendikandidaat Marine Le Pen lubas, et tema võidu korral lahkub riik eurotsoonist.

Hetkel kuum