Pille Ivask • 13. veebruar 2017 kell 6:56

Apple'i juht tahab asuda võitlusse valeuudistega

Tim Cook  Foto: EPA

Apple’i juht Tim Cook kutsus tehnoloogiaettevõtteid üles looma rakendusi ja programme, mis aitaksid tuvastada valeuudiseid.

Cook märkis ajalehele The Daily Telegraph antud intervjuus, et valeuudiste teema on tõsine. “Me peame mõtlema kõigile vanusegruppidele,” ütles ta ja lisas, et kuna valeuudiste teema on väga kiiresti muutunud suureks probleemiks, ei suuda inimesed sageli eristada, missugune uudis on tõene ja missugune mitte.

“Praegu on selline periood, kus paljud inimesed kulutavad aega klikkide teenimisele, mitte tõe rääkimisele,” ütles Cook.

Valeuudistega on enim seostatud Facebooki, kus levivad väljamõeldud uudised ning inimesed loevad neid tõepähe. Möödunud kuul teatas Facebook, et on Saksamaal kasutusele võtnud sisu modereerimise süsteemi, mis peaks üles leidma uudised, mis võivad olla valed. Need uudised saadetakse kontrollimiseks moderaatoritele.

Cook väitis, et paljud ettevõtted on valeuudiste probleemile viidanud, ent senini pole keegi midagi konkreetset ette võtnud. “See võiks olla moodne versioon avalikest teadaannetest. Seda kõike saaks teha väga kiiresti, kui vaid tahta,” pakkus Cook välja.

Hetkel kuum