Pille Ivask • 13. aprill 2017 kell 16:40

Samsung: Galaxy S8 tellimusi on oodatust rohkem

Samsung Galaxy S8  Foto: epa

Samsung võib vähemasti praegu rõõmustada, kuna ettevõtte uue lipulaeva Galaxy S8 eeltellimuste arv ületab ootuseid.

Selgub, et Galaxy S8-le on tehtud juba rohkem eeltellimusi kui selle eelkäijale S7-le.

Analüütikud järeldavad sellest, et tarbijad on Lõuna-Korea tehnoloogiagigandile tema Note 7 skandaali andestanud ning annavad Samsungile seega uue võimaluse.

Lõuna-Koreas ja USAs tuleb Galaxy S8 müügile 21. aprillil. “Kuigi praegu on veel veidi vara öelda, kuid esialgne vastukaja eelmüügile on olnud parem kui me ootasime,” kommenteeris Samsungi mobiilidivisjoni juht Koh Dond-jin, vahendab CNBC. Ühtlasi lisas Koh, et usub S8-l hästi minevat ka Hiinas, kus praegu teevad ilma kohalikud tootjad, mistõttu on Samsungil seal olnud üsna raske jalga ukse vahele saada.

Counterpoint Research prognoosib, et Samsung peaks sel aastal müüma umbes 50 miljonit S8 mudelit. IHS Markiti andmeil müüs ettevõte kokku 48 miljonit Galaxy S7 ja S7 Edget.

Möödunud nädalal teatas Samsung, et ootab häid tulemusi – tegevuskasum peaks esimeses kvartalis suurenema 50% võrra. Analüütikud ootavad, et ettevõte teatab rekordilistest tulemustest just teises kvartalis. Viimase peamiseks põhjuseks on Galaxy S8 oodatust paremad müüginumbrid.

Hetkel kuum