Artur Erik Lindmaa • 10. august 2017 kell 10:45

Gazprom Neft suurendab dividende

Gazprom  Foto: Scanpix/Reuters

Gazprom Neft, Gazpromi naftaga tegelev tütarettevõte, kavatseb suurendada dividende järgmiste aastate jooksul, kirjutab uudisteagentuur Bloomberg.

Finantsjuhi Alexey Yankevichi sõnul võib väljamakse kasvada 15 rublani ehk 0,25 dollarini 2019. aastaks, tänavuselt 10,68 rublalt aktsia kohta tänu uuendatud rafineerimistehnoloogiale, mille tasuvus ja tootmismaht teeb silmad ette Gazprom Nefti konkurentidele. Kolmapäeval ütles finantsjuht intervjuus, et ettevõte soovib tulevikus dividendideks välja maksta rohkem kui 25% kasumist, kirjutab Bloomberg.

Yankevich ütles intervjuus, et kasv on tõenäoline, kuid küsimus on selles, mis määraga. Ta lisas, et see oleneb aktsionäridest.

Hoolimata madalast naftahinnast, on Venemaa naftatootjad suurendanud dividendi väljamakseid investoritele. Suurim tootja Rosneft PJSC, kaalub Kremli korralduste tõttu eraldada dividendimakseteks poole oma kasumist. Lukoil PJSC, kelle dividenditootlus on juba suurenenud, kavatseb aktsionäridele tänavu dividende suurendada vähemalt inflatsioonimäära jagu.

Gazprom Nefti kasum esimesel poolaastal kasvas 23% ehk 111 miljardi rublani. Nafta- ja gaasitootmine suurenes 5,3% ehk 44 miljoni tonnini, samal ajal kui müük kasvas 23%, 944 miljardi rublani.

„Me usume, et dividendi maksed aktsia kohta peaksid kasvama ning need kasvavadki,“ ütles Yankevich intervjuus.

Eelmine aasta lõpetas ettevõte poolaasta dividendimaksed ning kavatseb maksta dividende kord aasta nii kaua kuni naftahind stabiliseerub, kirjutab Bloomberg.

Hetkel kuum