Mait Kraun • 4. september 2017 kell 19:29

Põhja-Korea surub kulla hinda veelgi kõrgemale

Kullakangid Pekingis  Foto: Bloomberg

Kulla hinnad on tõusnud viimase aasta kõrgeima tasemeni, sest Põhja-Korea tuumaprogrammiga seotud pinged teravnevad, kirjutab CNBC.

Väärismetall kallines täna üle 1protsendi, 1338,2 dollarini untsist. Eelmise aasta 24. septembril saavutatud 1338,4 dollari tasemest on kullal puudu vaid mõni sent. Tõsi, praeguseks on kuld veidi taandunud ning unts maksab 1334,5 dollarit.

Kulla tänane tõus on võrreldav teiste niinimetatud turvasadamateks peetavate varadega. Nende hulka kuuluvad näiteks Šveitsi frank ja Jaapani jeen. Investorid maandavad riske, sest Põhja-Korea korraldas nädalavahetusel vesinikpommi katsetuse.

Analüütikud ütlevad, et olukorra jahtumisel peaks ka kuld taanduma hakkama. „Kui Aasia pinged hakkavad Põhja-Korea pärast kasvama, siis see toetab ka kulda ja teisi turvasadama varasid. Kui pinged aga laabuvad, siis tõenäoliselt mõjub see ka kullale kehvasti,“ ütles investeerimisfirma ABN Amro valuutaturgude strateeg Goergette Boele.

Societe Generale panga makrostrateeg Kit Juckes ütles, et investorid peaksid pärast esmaspäevast hinnatõusu valmistuma languseks.

„Viimaste kuude trend on olnud selline, et geopoliitiliste pingete kasvule on järgnenud jahenemine ning investorid hakkavad peagi riske juurde võtma, sest rahapoliitika hoiab turgusid alati vee peal,“ ütles Juckes. „Taolise mustri kordumine on sellel nädalal täiesti reaalne.“

 

Hetkel kuum