• Jaga lugu:

  Eesti juurtega tarkvaratootja lend Londoni börsil

  Playtechi andmetel töötab ettevõtte Tartu kontoris pea 500 inimest.Foto: Jassu Hertsmann

  Londoni börsil noteeritud Eesti juurtega tarkvaratootja Playtech on viimasel ajal köitnud tähelepanu heade majandustulemuste ja aktiivsete ülevõtmistega.

  Varem küllaltki kalliks hinnatud ettevõtte aktsia on lähiajal veidi odavnenud ja see on lennutanud aktsia investorite huviorbiiti.
  Analüütikute usk internetimängude vallas juhtivat tarkvara ja sellega seotud terviklahendusi pakkuva ettevõtte tulevikku on tugev. Septembri keskpaiga seisuga soovitab Financial Timesi küsitletud 13 analüütikute konsensus aktsiat osta.
  Playtechi aktsia puhul on kõige köitvam aspekt see, et tegemist on küllaltki kitsa valdkonna turuliidriga ning spetsialistidel paistab ettevõttesse usku jaguvat. Lisaks torkavad silma head majandustulemused ja küllaltki kena dividendimaksete ajalugu. Esialgse entusiasmi võib aga nullida raskesti hoomatav ärivaldkond, mis muudab tuleviku prognoosimise keeruliseks.
  Viimased tulemused üllatasid
  1999. aastal Iisraeli ärimehe Teddy Sagi poolt Tartus alguse saanud tehnoloogiafirma on tänaseks laienenud üle maailma ning selle 17 üksuses töötab ligikaudu 5000 inimest.
  Ettevõtte toodete valikust leiab kõikvõimalikud online-mängud, spordiennustused, internetikasiino, pokkeri, bingo, mobiilimängud ja loteriid, mida müüakse suurtele mänguoperaatoritele üle maailma.
  Playtechi jõudsat laienemist peegeldab ka selle aktsia hind, mis on viie aastaga stabiilselt ülesmäge roninud. Viimase aastaga on aktsia kallinenud ligi 10% ning tänavu umbes 13%. Augustis-septembris on see aga võtnud suuna alla, mis omakorda võib pakkuda head sisenemisvõimalust.
  24. augustil avalikustas ettevõte oma esimese poolaasta tulemused, mis ületasid analüütikute ootusi. Käive kasvas aastataguse ajaga võrreldes 25%, 422 miljonile eurole. Korrigeeritud puhaskasum oli 125,5 miljonit eurot, mis on märkimisväärselt rohkem, kui aastatagune 78,3 miljonit.
  Firma näitas esimesel poolaastal häid tulemusi just kasiinode valdkonnas, kus käive kasvas aastaga viiendiku võrra. Kasvu vedasid Suurbritannia mobiilikasiinod, kuid tervikuna olid tulemused head kogu Euroopas ja Aasias. Spordivaldkonna käive kasvas aastaga koguni 98%, kuid seda peamiselt rivaali Best Gaming Technology (BGT) ülevõtmise tõttu mullu juulis. Kui omandamist mitte arvestada, oli käibekasv 28%.
  Investorite rõõmuks kergitati ka vahedividendi kümnendiku võrra ehk mulluselt 11 euro sendilt 12,1 sendile, mis makstakse välja 24. oktoobril (ex-dividend date on 21. september-toim.).Kuigi tegemist pole just kõige parema dividendiaktsiaga, on 3,3%ne dividenditootlus tehnoloogiafirma kohta siiski küllaltki kõrge.
  Ettevõttel on ka üldiselt hea dividendimaksete ajalugu. Kui välja arvata mõned korrad, mil dividende kärbiti, on need viimase kümne aasta jooksul suurenenud.
  Hasartmängumaailmas prognoositakse kasvu
  Firma juhtkond on veendunud, et ka teisel poolaastal näidatakse tugevaid tulemusi ning sama meelt paistavad olevat ka analüütikud, sest mitmed mainekad pangad on andnud Playtechi aktsiale osta-soovituse. Augusti alguse seisuga on nende seas ka Suurbritannia pank Investec, mille analüütikud näevad aktsial 1120 pennist hinnasihti.
  See tähendaks praeguse 932 pennise hinna juures umbes 20%st tõusupotentsiaali. “Kuigi kasvu aeglustumine võib mõnele investorile pettumust valmistada, prognoosime me teiseks poolaastaks orgaanilise kasvu tempo normaliseerumist ja säilitame positiivse väljavaate. Me usume, et hasartmängusektoris kiireneb kasvutempo teisel poolaastal märkimisväärselt,” märkisid panga analüütikud oma ülevaates.
  Sama meelt on ka Iiri firma Goodbody Stockbrokersi analüütikud, kes prognoosivad järgmiseks aastaks pärituult. “Playtechi kasvuväljavaade on hea ja ettevõtte aktsia valuatsioon on atraktiivne. Me kinnitame üle oma osta-soovituse,” teatasid analüütikud 24. augusti ülevaates.
  Laienemine toimub ülevõtmiste abil
  Nagu on lubanud ettevõtte juht Mor Weizer, siis tuleviku kasvustrateegia on peamiselt rajatud teiste ettevõtete ostmisele. Playtech võtnud viimasel ajal aktiivselt osa hasartmängude sektori konsolideerumisest, püüdes sellega laiendada oma tehnoloogiat ja kasvatada kliendibaasi. Kuigi summad pole üleliia suured, avalikustatakse uusi tehinguid küllaltki tihti.
  Möödunud aasta keskpaigas osteti 138 miljoni euro eest konkurent Best Gaming Technology, mille abil loodetakse kasvatada haaret iseteenindusega terminalide valdkonnas. “Me usume, et hasartmängude maailmas on tulevik seotud digiteerimisega,” rääkis Playtechi juht Mor Weizer uutest ärisuundadest mullu Financial Timesile. “Sarnast trendi näeme ka teistes ärivaldkondades üle maailma.
  Operaatorite digiteerimine mitte ainult ei paranda nende müügitulemusi, vaid lisab ka täiesti uue kanali.” Möödunud aastal kulutas ettevõte erinevate ostutehingute peale kokku 240 miljonit eurot.
  Selle aasta alguses ostis Playtech 57 miljoni euro eest internetibingo valdkonna spetsialisti Eyecon ning teatas kuu aja eest ka 126 miljoni eurosest tehingust ACM Groupi tehnoloogia ja intellektuaalse omandi ostuks. See peaks aitama Playtechil tugevdada oma finantsdivisjoni äriklienditeenindust.
  Regulatsioonid muutuvad karmimaks
  Kokkuvõttes võib öelda, et kuigi tegemist pole ehk kõige atraktiivsema valikuga dividendiaktsiatele orienteeritud investori jaoks, võib Playtechi aktsia pakkuda head investeerimisvõimalust. Eriti kui arvestada seda, et internetimängud tõenäoliselt lähiajal oma populaarsust ei kaota ja olulise tarkvarapakkujana peaks Playtech sellest edaspidigi kasu lõikama.
  Samas tuleb silmas pidada, et hasartmängude valdkonnas on konkurents tihe ja regulatiivsed nõuded pigem karmistuvad kui leevenevad. Kindlasti tuleb enne investeeringu tegemist süveneda ka ettevõtte fundamentaalnäitajatesse.
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Robert Sarv: palun terve inimese passi
Sportlikud, terved ja karsked inimesed on koroonapandeemia ajal pandud ebamõistliku ja -inimliku surve alla, kirjutab Emerald Legali vandeadvokaat Robert Sarv.
Sportlikud, terved ja karsked inimesed on koroonapandeemia ajal pandud ebamõistliku ja -inimliku surve alla, kirjutab Emerald Legali vandeadvokaat Robert Sarv.
Soome toll otsib konfiskeeritud bitcoinidele müüjat
Soome toll kuulutas välja hanke edasimüüja leidmiseks konfiskeeritud bitcoinidele, mida tolli krüptorahakotti on praeguseks kogunenud juba kaks tuhat.
Soome toll kuulutas välja hanke edasimüüja leidmiseks konfiskeeritud bitcoinidele, mida tolli krüptorahakotti on praeguseks kogunenud juba kaks tuhat.
Soome sai täna kirja 765 koroonanakatumist
Meie naaberriigis Soomes tuvastati täna 765 koroonanakatumist, nakkus levib kiiresti aktiivsete noorte seas, kelle osakaal kasvab ka haiglapatsientide seas.
Meie naaberriigis Soomes tuvastati täna 765 koroonanakatumist, nakkus levib kiiresti aktiivsete noorte seas, kelle osakaal kasvab ka haiglapatsientide seas.
Kui kasv jätkub, siis augusti lõpus võib oodata 2000 nakatunut päevas
Üritustel osalevate inimeste arvu piiramiseta saame näha septembri keskpaigal juba kuni 2500 haigestunut päevas, kõlas terviseameti pressikonverentsil.
Üritustel osalevate inimeste arvu piiramiseta saame näha septembri keskpaigal juba kuni 2500 haigestunut päevas, kõlas terviseameti pressikonverentsil.