Mait Kraun • 20. september 2017 kell 7:58

Fitbiti aktsia vajus 5 protsenti

Fitbiti aktiivsusmonitor  Foto: epa

Fitbiti aktsia langes teisipäeval peaaegu 5 protsenti, sest ettevõtte uus nutikell sattus kriitika alla. Ekspertide sõnul ei suuda see Apple Watchiga tõenäoliselt konkureerida, vahendab MarketWatch.

Augustis avalikkuse ette toodud nutikell pidi konkurentsi pakkuma eelkõige Apple’i kelladele, mille hulka kuulub ka 3. seeria uus Apple Watch, mida esitleti esmakordselt sellel kuul. Fitbiti uus Iconic nime kandev kell maksab 299 dollarit – see on 30 dollarit odavam kui Apple’i uus kell.

Viimase aasta jooksul on Fitbitil finantsiliselt kehvasti läinud ning ettevõtte aktsia on langenud 14,6 protsenti. S&P 500 indeks on samal perioodil kallinenud 10,5 protsenti. Analüütikud on varasemalt öelnud, et uuel nutikellal on potentsiaali Fitbiti aktsia uuesti kallinema panna.

Eksperdid aga ütlevad, et toode mõistlik eelkõige spordiinimestele ning üldiseks kasutamiseks leidub ka odavamaid ja paremaid alternatiive. Lisaks sellele tuleb kellaga kaasa küllaltki vähe rakendusi ning leiti, et pigem võiks osta juba uue Apple Watchi. Tõsi, Iconicul peab aku kaua vastu ning sellele jagus ka positiivseid sõnu. Näiteks ZDNet andis nutikellale 9,3 punktise reitingu ning lisas, et see sobib inimestele, kes teevad sporti ning trendikus pole kõige tähtsam.

Hetkel kuum