Mait Kraun • 28. september 2017 • 1 min
Jaga lugu:

Börs: aktsiad tõusid kaheksandat kvartalit järjest

New Yorgi börs
New Yorgi börs  Foto: EPA

USA aktsiaindeksid jõudsid täna järjekordsete rekorditeni ning kallinesid kaheksandat kvartalit järjest. Investorid püüavad hinnata aga Trumpi maksureformi mõju, kirjutab Bloomberg.

Standard & Poor’s 500 indeks tõusis kõigi aegade rekordini, kvartali lõpetas indeks 3,5protsendilise tõusuga. Väiksematest börsifirmadest koosnev Russell 2000 indeks tõusis eile ligi 2 protsenti ja jätkas ka täna kallinemist. Indeks kallines kvartaliga 5 protsenti.

Oodatakse, et Trumpi maksureform peaks kasulik olema eelkõige ettevõtete ja rikaste jaoks, sest nendega on seotud konkreetsed maksukärped. Samas on detaile jagatud vähe ning ei ole täpselt teada, kui palju erinevad grupid maksukärbetest võidavad.

Bloombergi dollariindeks langes kolmandat kvartalit järjest, 2017. aasta kaotus ulatub juba 8protsendini.

S&P 500 indeks kallines 0,1 protsenti ning jõudis rekordilise 2510 punktini. Väiksematest börsifirmadest koosnev Russell 2000 indeks tõusis 0,3 protsenti. Stoxx Europe 600 indeks lisas 0,2 protsenti.

WTI toornafta hind langes 1protsendi võrra ning barrel maksab 51,59 dollarit. Kulla untsihind tõusis 0,3 protsenti, 1286 dollarini.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt