Lauri Teder • 5. oktoober 2017 • 1 min
Jaga lugu:

Uuring: mida kõrgem tegevjuhi palk, seda kehvem aktsia tootlus

Foto: EPA

Uuringufirma MSCI koostatud ülevaatest selgus, et firmad, mille tegevjuhid said kõrgeimat tasu, pakkusid investoritele kümne aasta jooksul ka kõige kehvemat tootlust, vahendab Wall Street Journal.

Uuring võrdles 423 USA ettevõtte kümne aasta aktsiatootlust (pärast dividendide taasinvesteerimist) ajavahemikus 2006-2015 ning nende ettevõtete tegevjuhtide kogutasu samal perioodil.

Oluline on märkida, et kogutasu hõlmas lisaks palgale ka väljastatud aktsiapreemiaid. Piiratud aktsiad ja optsioonid moodustavad üldiselt 60% kuni 70% tegevjuhtide tasust. Nende preemiate eesmärk on siduda juhte tugevamalt firma käekäiguga.

MSCI statistika kohaselt oli firma tootluse ja tegevjuhtide kogutasu vaheline suhe kolme ja viie aastase perioodi jooksul üpris tasakaalus, kuid sealt edasi hakkas vahe üha suurenema.

Vaadeldud kümnendi jooksul andsid firmad, mis tasustasid juhte kõige heldemalt ja olid madalaima tootlusega viiendiku seas, oma tegevjuhtidele aastas keskmiselt 10 miljonit dollarit rohkem kui teised ettevõtted.

Uuringu autorid tunnistasid, et tulemust mõjutasid kindlasti ka ühekordsed tasud (nt lahkumishüvitised), mida maksti tegevjuhtidele pärast ühinemisi ja omandamisi.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt