Märt Belkin • 15. november 2017 kell 11:40

Buffett müüs suure jupi IBMist

Warren Buffett  Foto: EPA

Warren Buffetti investeerimisifirma Berkshire Hathaway müüs maha veel ühe suurema jupi arvutifirma IBM aktsiast, ent suurendas positsiooni Apple’is.

Berkshire vähendas enda osalust IBMis kolmandiku jagu, nüüd kuulub firmale umbes 37 miljonit aktsiat väärtusega umbes 5,37 miljardit dollarit. Alates 2016. aasta lõpust on osalus IBMis kahanenud enam kui 54 protsenti, siis kuulus Berkshire’ile arvutifirmat umbes 13,8 miljardi eest.

Mais avaldas Buffett telekanalile CNBC, et on hakanud IBMi müüma ning tõdes, et ei hinda arvutifirmat enam nii kõrgelt kui kuus aastat tagasi, mil ta ettevõtte aktsiaid kokku ostma hakkas. „IBM on suur tugev ettevõte, aga neil on ka suuri tugevaid konkurente,“ rääkis investor.

Investeeringut IBMi peeti kunagi suureks üllatuseks, kuna Buffett on pigem hoidunud investeerimast tehnoloogiafirmadesse ja äridesse, millest tal on raskem aru saada.

Berkshire on teatanud, et maksis IBMi aktsia eest umbes 170 dollarit tükist. Teisipäeval maksis üks arvutifirma väärtpaber börsil 148,89 dollarit.

Kolmandas kvartalis vähendas Buffett osalust ka investeerimispangas Wells Fargo ning telekomifirmas Charter Communications.

Samas suurendas ta tublisti positsiooni Apple’is: Berkshire’i osalus tehnoloogiafirmas kasvas 3 protsendi jagu 134,1 miljoni aktsiani väärtusega 20,7 miljardit dollarit. Buffetti firmast sai ka Bank of America suurim aktsionär.

Berkshire kasvatas osalust ka biotehnoloogiafirmas Monsanto ning krediitkaartide pakkumisega tegelevas ettevbõttes Synchrony Financial.

Hetkel kuum