Liina Laks • 20. detsember 2017 kell 3:00

“Sobitame uued nõuded oma ärimudelisse”

Admiral Marketsi suuromanik Alexander Tsikhilov.  Foto: Andres Haabu

Kuna Admiral Markets tegutseb mitmel turul, siis oleme regulaatorite hoiaku ja mõteviisiga hästi kursis, kinnitas Admiral Marketsi juhatuse liige Dmitry Kuravkin.

“Oleme oma tegevuse jooksul ka varem näinud Euroopa regulaatorite meetmeid, mis on loodud investorite kaitseks ja me oleme need alati õigeaegselt oma ärimudelisse sobitanud. Näiteks Saksamaal negatiivse kontojäägi kaitse, Hispaanias tugevdatud riskihoiatus, Prantsusmaal võimendusega toodete piirangud turunduses,” loetles Kuravkin. Tema sõnul on see kõik juba praegu Admiral Marketsi tootepakkumise osa - ESMA uued ettepanekud suuresti dubleerivad neid meetmeid, mida nad rakendavad ka praegu.

Turg, kus Admiral Markets ja enamik investeerimisühinguid tegutseb, on internetipõhine ning seepärast on palju tegijaid, kes ei allu ühegi regulaatori kontrollile ja kehtestatud reeglitele, jätkas Kuravkin. “Meie lootus on, et tugevdatud tähelepanu aitab võidelda ebaausa konkurentsiga ja kaitseb paremini jaeinvestoreid.”

Suurim väljakutse on tema sõnul panna uute mängureeglite järgi mängima pakkujad, kes osutavad teenust küll väljaspool Euroopa Liitu, aga pakuvad seda Euroopa Liidu tarbijatele. Muudatuste negatiivseks tagajärjeks võibki olla klientide minek reguleerimata teenusepakkujate juurde, nentis Kuravkin.

Muudatuste hulka, mida regulaator plaanib arutada jaanuaris, kuuluvad võimalikud toodete turustamise piirangud ning piirangud instrumentidele pakutavale võimendusele. Lisaks tuleb arutamisele binaarsete optsioonide täielik keelustamine.

 

Hetkel kuum