Kaspar Allik • 21. detsember 2017 • 1 min
Jaga lugu:

Admiral Marketsi võlakirjad jätsid investori külmaks

Investorite huvi Admiral Marketsi võlakirjade vastu jäi leigeks  Foto: Andres Haabu

Admiral Markets lootis investoritelt koguda 5 miljonit eurot, aga investorid märkisid 1,8 miljoni eest.

Teisipäeval lõppenud Admiral Marketsi võlakirjade pakkumises osales 306 investorit, kes haarasid pakutud 50 000 väärtpaberist 18 268. Ehk loodetud 5 miljoni euro asemel koguti 1,8 miljonit. See tähendab Admiralile korralikku alamärkimist, sest varem on ettevõte mõista andnud, et vajadusel võib pakkumist suurendada ligi 7 miljoni euroni. Keskmine märkimissumma jäi 5970 euro juurde.

„Jaeinvestorite seas saavutasime eesmärgi ning saime positiivset tagasisidet mitmelt institutsionaalselt investorilt, kes oleks aga vajanud märkimisotsuse tegemiseks rohkem aega. Eriti seetõttu, et meie finantsteenus on ainulaadne Balti riikides,“ ütles Admiral Marketsi juhatuse liige Sergei Bogatenkov.

Ta lisas, et töö käib selle nimel, et uue aasta alguses võlakirjad ka börsil noteeritud saaksid. „Peame võlakirjaemissiooni positiivseks kogemuseks teel avalikuks ja avatud ettevõtteks ning julgustame ka teisi, kes kaaluvad oma aktsia- või võlakirjaemissiooni,“ ütles Bogatenkov.

Võlakirjaemissioon mahuga kuni 5 miljonit eurot oli suunatud Balti riikide investoritele. Kokku pakkus Admiral Markets 50 000 võlakirja, nominaalväärtusega 100 eurot. Võlakirjade intressimäär on 8 protsenti aastas ning intressimaksed tehakse kaks korda aastas. Võlakirjade lunastamistähtaeg on 28. detsember 2027, mil ettevõte peab need kõik tagasi ostma.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt