Nikkei: Apple loobus iPhone XR tootmismahu tõstmisest

iPhone XR  Foto: Scanpix
Lauri Teder • 5. november 2018 kell 19:07

Apple on kahandanud ootusi oma odavamale tooteseeriale iPhone XR, heites kõrvale plaani suurendada selle mudeli tootmismahte, kirjutab Jaapani väljaanne Nikkei.

Nikkei allikate sõnul andis Apple oma Taiwani partneritele Foxconnile ja Pegatronile käsu peatada uute tootmisliinide rajamine. Sellest võib aimata, et tehnoloogiahiid suhtub telefonituru nõudlusse ja oktoobris müügile jõudnud iPhone XR edusse skeptiliselt. Allikate väitel kasutab Foxconn - Apple'i üks olulisemaid partnereid Aasias - iPhone XR tootmiseks 45 liini, kuigi algselt valmistati selleks ette 60. Teisisõnu valmistab firma päevas 100 000 telefoni vähem kui varem plaanitud. Sarnase olukorraga on silmitsi ka Pegatron. Lisaks pole Apple esitanud ühtegi tellimust väiksemale tarnijale Wistronile, mis on valmis toetama iPhone'ide tootmist läheneval pühadeajal.

Koos selle aasta tippmudelite iPhone XS ja XS Maxiga turule jõudnud XR oleks Apple'i plaanide kohaselt pidanud andma tõuke tänavustele müüginumbritele, kuid ühe allika sõnul on nüüd Apple otsustanud suurendada ligi 5 miljoni ühiku võrra hoopis oma mulluse seeria, iPhone 8 tootmisnumbreid. Poodides on eelmise aasta mudel kohati kuni 20% odavam kui 749-dollarine XR.

Möödunud reedel valmistas nutiseadmete turu liider Apple investoritele pettumuse, kuna jättis järgmise kvartali prognoosid tagasihoidlikuks ning otsustas lisaks lõpetada oma nutiseadmete üksikasjalike müüginumbrite avaldamise. Esmaspäeval jätkas Apple'i aktsia hind langust ning vajus 2,84% madalamale.

Hetkel kuum