Mait Kraun • 7. detsember 2018 kell 8:29
Bitcoini hind on viimasel ajal järsult langenud.  Foto: Bloomberg

Krüptovaluutade krahh süveneb

Krüptovaluutad hakkasid täna jälle kiiresti odavnema ning bitcoin langes kriitilisest toetuspunktist madalamale, vahendab MarketWatch.

Bitcoini hind on täna kukkunud 11 protsenti, 3344 dollarile, mis on viimase 14 kuu madalaim tase. Tehnilise analüüsi ekspertide sõnul võib nüüd hinnalangus kiireneda, sest 3500 dollari juures oli tugev toetuspunkt.

Kehvasti läks ka teistel krüptovaluutadel – ethereum on langenud 16,4 protsenti, litecoin 14,8 protsenti ja bitcoin cash 15,2 protsenti. Kusjuures ethereumi hind on jaanuarikuus saavutatud tippudest kukkunud juba 94 protsenti.

Kuna bitcoin langes teistest krüptorahadest vähem, siis moodustab see krüptovaluutade koguturuväärtusest juba 54,7 protsenti, mis on kõrgeim tase alates septembrist.

"Turgudel on negatiivne trend ja krüptovaluutade suhtes on meeleolud väga kehvad," ütles konsultatsioonifirma Kapronasia finantstehnoloogia juht Zennon Kapron. "Kuna krüptoturgu juhivad peamiselt jaeinvestorid, siis ollakse rohkem ka grupimõtlemise mõju all."

"Kui lähiajal positiivseid uudiseid ei ilmu, siis võib see trend jätkuda ka 2019. aastal," nentis ta.

Krüptovaluutade turuväärtus on tervikuna langenud jaanuaris saavutatud tipust 86,7 protsenti, selgub CoinMarketCapi andmetest. Kauplemismahud on vähenenud 61 protsenti.

Hetkel kuum