Ken Rohelaan • 24. detsember 2018 kell 10:42

Aasia börsidel eri suunad, Euroopa punane

Aasia aktsiaturud liikusid esmaspäeval eri suundades, kui kauplemispäev lõppes vahetult enne pühi mõne börsi jaoks rohelises ja mõnele punases, vahendab CNBC.

Esmaspäeval suutis Aasia aktsiaturgudest lõpetada tõusuga vaid Hiina Shanghai.  Foto: EPA

Lõuna-Korea Kospi indeks langes 0,31% vaatamata sellele, et maailma suurima nutitelefonide tootja Samsung Electronics ja kiibitootja SK Hynix aktsiad tõusid vastavalt 0,39% ja 0,67%.

Hiina Shanghai indeks suutis pärast varasemaid langusi lõpetada kauplemispäeva 0,43% plussis. Samas Hongkongi Hang Sengi indeks vajus 0,4%, kui Tencenti aktsia hind kukkus 1,46%.

Hiina kaubandusminister ütles pühapäeval, et aseministrid pidasid eelmisel nädalal Ameerika Ühendriikides kõnelusi kaubanduse tasakaalu ja intellektuaalse vara kaitsmise kohta. Hiina ministeeriumi veebilehel postitatud avalduse järgi tegid mõlemad pooled edusamme.

Jaapani aktsiaturud olid esmaspäeval pühade tõttu suletud.

Euroopa punases

Euroopa suurfirmasid koondav Stoxx 600 indeks langes esmaspäeval 0,5%, kui pea kõik sektorid ja suuremad börsid olid punases.

Suurbritannia FTSE 100 langes 0,6% ja Prantsusmaa CAC 1,5%.

Pühade tõttu sulgusid Euroopa börsid esmaspäeval varem, kui Suurbritannia börs lõpetas täna Eesti aja järgi kell 14.30 ning teised Euroopa börsid kell 15.

Saksamaa ja Itaalia börsid olid esmaspäeval suletud.

Hetkel kuum