Pille Ivask • 22. veebruar 2019 kell 12:28

Mürk-Dubout: lennujaamas sai kaks eesmärki täidetud

Piret Mürk-Dubout asub alates aprillist tööle Tallinki juhatuses.   Foto: Andras Kralla

Enam kui kaks aastat Tallinna Lennujaama juhtinud Piret Mürk-Dubout asub alates aprillikuust tööle Tallinki juhatuses. Mürk-Dubout’ sõnul võttis ta lennujaama tööle minnes kaks eesmärki ja need said täidetud.

Mürk-Dubout võtab Tallinki juhatuses üle Andres Hundi koha. Mürk-Dubout’ vastutusvaldkonnaks Tallinkis saab olema rahvusvaheline turundus ja müük.

Mürk-Dubout ütles kommentaaris Äripäevale, et tõsisemad läbirääkimised algasid Tallinkiga umbes kuu aega tagasi. Tema sõnul ei tulnud lahkumisotsus kergelt. „Eks see on üks rahutu hinge tunnus, kui kuskil saab midagi veel paremini teha, siis tuleb sinna minna. Ma olen oma elus palju strateegiamuudatusi teinud. Eks samamoodi hakkame Tallinki uusi ärivõimalusi arutama,“ avaldas ta.

Eesmärgid said täidetud

Mürk-Dubout ütles, et Tallinna Lennujaama tööle asudes oli tal kaks eesmärki. Esiteks tahtis ta leida vastuse küsimusele, kas Eesti ja Euroopa on võimalik lennuliiklusega tihedamalt ühendada. Teiseks eesmärgiks võttis ta investeeringute kava realiseerimise ja juurutamise. „Ka see on suures osas esimeses etapis tehtud. Kogu jätkuv investeeringute kava on samamoodi kokku lepitud,“ ütles Mürk-Dubout.

„Kui ma kaalun ja vaatan neid kahte eesmärki, siis suur osa nendest ootustest, millega mind lennujaama kutsuti, on täidetud. Meil on kindlad plaanid, kuidas edasi minna,“ ütles Mürk-Dubout.

Samas märkis Mürk-Dubout, et kuigi eesmärgid said täidetud, ei ole Tallinna Lennujaamas töötamine end ammendanud. Ta selgitas, et kuigi lahkumisotsuse vastuvõtmine on ta isiklik valik, on lennujaam praegu sellises seisus, et uuele juhile teatepulka üle anda on lihtne.

Tallinna börsi parim palgamaksja

Äripäev on varem kirjutanud, et Tallink on Tallinna börsifirmadest üks paremaid palgamaksjaid. Äripäev kirjutas möödunud suvel, et Tallinki puhul on aastaaruandes välja toodud, et juhtkonnale maksti 2017. aastal kokku miljon eurot. Kuna Tallinki juhtkonda kuulus kolm liiget, tuleb kirvemeetodiga kalkuleerides summa kolmeks jagada ning niimoodi saab igaüks 330 000 eurot aastas. Kuid selles suures summas võivad kajastuda ka tasud, mis otseselt praeguste juhtide peale ei kulu – näiteks lahkumistasud või veel mõned erakorralised väljamaksed.

Toona ütles Tallink Äripäevale, et vahemikud pole õiged ning kinnitada saab vaid üldsummat: juhtkonnale ja nõukogule maksti kokku 1,18 miljonit eurot. „Meie juhtide palkasid pole sellisel kujul kuskil välja toodud. Kalkulatsioonide avaldamine sellisel kujul on riskantne, kuna need ei toetu faktidele, vaid oletustele,“ teatati Tallinkist.

Tallinna Lennujaama 2017. aasta aruandes seisab, et juhatuse liikmete tööjõukulud kokku olid 310 000 eurot, vähenedes 2016. aastaga võrreldes 32 000 euro võrra. Tallinna Lennujaama juhatus on kolmeliikmeline.

Mürk-Dubout ütles Tallinki ning Tallinna Lennujaama boonussüsteeme kommenteerides, et oli igati rahul oma tingimustega riigifirmas.

Alates tänavu aprilli keskpaigast kuulub Tallinki juhatusse aga viis inimest: Paavo Nõgene, Lembit Kitter, Kadri Land, Harri Hanschmidt ja Piret Mürk-Dubout. Mürk-Dubout'le ei kuulu ühtegi Tallinki aktsiat ning Äripäeva otsingutulemus näitab, et Mürk-Dubout ei oma ühegi Tallinna börsil noteeritud ettevõtte aktsiaid.

KES ON KES

Piret Mürk-Dubout

Sündinud 17.03.1970 (48)

2016-2019 Tallinna Lennujaama juhatuse esimees

2014-2016 Telia Sonera Eesti asepresident

2013-2014 Stockholmis TeliaSonera AB-s grupi asepresident

2010-2013 TeliaSonera AB-s äriarenduse juht ja asepresident

On kuulunud Äripäeva palga toppi: 2016. aastal ilmunud edetabelis oli ta Eesti kõrgeima palgaga naisjuht.

Hetkel kuum