Eelmisel aastal kandis Infortar Tallink Grupi dividendid üle kogu mahus, fotol Infortari juhatuse liikmed Martti Talgre ja Ain Hanschmidt.
Foto: Liis Treimann
Nii kerkis Infortari aktsia hind hetkeliselt 48 euroni, mis on aktsia jaoks seni kõrgeim tase. Aktsia taandus lõunaks 47,75 euro peale, mis teeb tänaseks tõusuks 4,26%.
Infortar viiekordistas mõne aastaga käibe 200 miljonilt eurolt üle miljardi, börsifirma juhatuse esimehe Ain Hanschmidti sõnul ongi kasv majanduses hädavajalik.
Hõbe on tänavu hinnatõusult kullale alla jäänud, sest investorid otsivad kullas geopoliitiliste pingete, kaubandussõja ja majanduslanguse riskide vastu kaitset. Samas püsib hõbeda tööstuslik nõudlus tugev ja tänavu on oodata turul suurt puudujääki, mis toetab hinda ka edaspidi.