12. märts 2018 kell 13:00

Historia est magistra vitae – Ajalugu on elu õpetaja

Marget ja Rene  Foto: Tõnis Anton

Kui noorpaar on astunud aja- ja eelarve kulukale pulmakorraldusrajale ja kogu aur läheb kauni pulmapäeva korraldamisele, siis sageli ei mõelda, mis jääb sellest päevast meie pere ajalukku järele.

Kui pulmapäev on lõppenud, siis just fotod ja video talletavad kauni mälestuse saabuvateks argipäevadeks järeltulevatele põlvedele vaatamiseks.

Tiia Tambergwww.sydamemaja.eewww.facebook.com/Sydamemaja.ee

Mis on need esemed, mida saab reaalselt näidata tulevastele põlvedele ning mis sageli võtavad ka endal aastakümnete pärast silma hardusest veekalkvele? Tõepoolest, pulmapäev oli ja on alati olnud emotsioonidest küllastunud päev ja tore, kui koos korraldustuhinaga mõeldakse ka selle peale, mida käegakatsutavat sellest päevast järele jääb.

Siinkohal toon ära mõned võimalused selleks.

Fotod ja video

Kui pulmapäev on lõppenud, siis just fotod ja video talletavad kauni mälestuse saabuvateks argipäevadeks järeltulevatele põlvedele vaatamiseks.

Pilt kallimast ilusates riietes sööbib mällu elu lõpuni. Täna on paljudes peredes toredaid näiteid, kus vanaemad meenutavad hardalt veel kõrgeski eas, kuidas lõhnasid pruudikimbu sirelid ja kui kena tema abikaasa frakis ikka oli.

Pulmapäeva tõeline õhustik, võlu, energiad jõuavad teieni alles pärast pidu ja tavaliselt läbi fotode ja video. Video- ja fotograafil peab olema tugev annus loovust, et tavaline klõpsuga pilt või salvestatud videolõik muutuks romantiliseks jutustuseks.

Foto: Krista kõiv

Pulma fotoraamat

Pulmapäeva rõõmsat sündmust tahaks edasi anda järgmistele põlvkondadele ning jagada seda sõprade ja sugulastega.Pulma fotoraamat on parim viis hoida peo võluhetki. See on tänapäeva noorte valik, kes soovivad saada traditsioonilise fotoalbumi asemel midagi erilist, unikaalset ja ainulaadset. www.photoboutique.ee pulma fotoraamat on revolutsiooniline uue põlvkonna fotoalbum, mille autor või disainer loob hämmastava visuaalse teose teie tähtpäeva fotodest.

See on päris raamat, mis ei ole tavalise fotoalbumi moodi. Raamat on loodud kasutades kõige kaasaegsemaid tehnoloogiaid, mis võimaldavad teha kujunduse originaalseks ja ebatavaliseks. Sellise fotoraamatu vormistamine on unikaalne ja seda teostab professionaalne disainer iga raamatu jaoks eraldi.

Pulma fotoraamat kestab palju kauem, kui tavaline fotoalbum, virn pilte või faile arvutis, kuna raamatu valmistamisel kasutatakse kvaliteetseid materjale: pulmaraamatu kaas on valmistatud tugevast kuid pehmest nahast, raamatu sees olevad leheküljed-fotod on siidipaberist, mis on vastupidavad pleekimisele ja hõõrdele.

Pulmaküünal

Kaunilt dekoreeritud ja pruutpaari nimede ning pulmakuupäevaga pulmaküünlal on pulmas kanda kindel roll. Külalised koonduvad ühtsesse ringi, kus küünal antakse käest-kätte ning iga külaline saab kas verbaalselt või mõtetes soovida noorpaarile häid ja ilusaid soove pikaks kooseluks. See hetk on pulmas väga harras ja südamesoe. Pulmaküünla süütamine pulmas esmakordselt on imeilus traditsioon, millele järgneb hilisem traditsioon – noorpaar süütab küünla igal pulma-aastapäeval!

Pulmaküünal jääb ilusaks mälestuseks noorpaarile nende kõige tähtsamast päevast.

Pulmaküünla olemust on väga kenasti lahti mõtestanud meie üks hinnatumaid pulmavanemaid Martin Liivet: “Pulmapäeval sünnib uus perekond, sünnib uus kodu...”

Pulmaküünla rituaali traditsiooni juures on tähtis tuli, mis on sümboliks kodusoojusele, armastusele ja turvalisusele.

Tuli on ka nagu majakas, mis tuletab meelde kus pool on kodu, kuhu poole hoida ja kus alati ootab soojus, armastus ning perekond – see sõnum on rohkem meestele, kes ikka rändavama-otsivama vaimuga. Uskuge, aga kõik mehed tahavad, et kuskil neid oodatakse, kuskil on kodu, armastav naine ja perekond.

Soovitan pruutidel ka siis pulmaküünlas tuli läita, kui mees kaugemal ära, reisil jne. Uskuge, ta tunneb tule kutsumist, seda teadmist, et oodatakse, kuskil on kodu, armastav naine.

Marget ja Rene  Foto: Tõnis Anton

See on tore kingiidee ka sõpradelt või vanematelt!

Pruudikimbu säilitamine 

Aastaid pärast elu ilusaimat päeva meenutab säilitatud pruudikimp kõiki emotsioone, mida noorpaar oma pulmapäeval koges. Kuivatatud kimp pildiraamis taaselustab kauneid mälestusi veel 30 aastat pärast pulmapäeva. Eestis tõi pruudikimpude kuivatuse aastal 2003 Eesti turule www.florist.ee. Seni on kimpude säilitus olnud kõige populaarsem Soomes ning USAs, kus seda traditsiooni on viljeldud aastakümneid.

Uudse tehnoloogia põhimõte seisneb selles, et lilledest võetakse välja vesi, ent vorm ja värv jäävad alles. Tulemuseks on pruudikimbu säilimine samasugusena ka aastaid hiljem. Kogu protsess kimbu toomisest valmis töö kättesaamiseni võtab aega umbes 4–5 nädalat.

Hetkel kuum