investor Toomas • 24. august 2018
Jaga lugu:
Investor
Ainult tellijale
Altria logo
Altria logo  Foto: HANDOUT, EPA

Dividendisadu tubakatootjalt

Tubakatootja Altria, kelle aktsia suitsutootjate suhtes leviva skeptitsismi tõttu maast lahti ei taha saada, toob naeratuse näole teisel viisil.

Kuigi ettevõte teatab dividenditõusudest enamasti augustis, on käesolev aasta olnud mõnevõrra erakordne. See oli alles märtsis, mil Altria tõstis kvartali dividendi varasema 0,66 dollari pealt 6,1 protsendi võrra kõrgemale, 0,70 dollarile aktsia kohta. Nüüd teatas tubakatootja, et dividend tõuseb veel kõrgemale, 14,3 protsenti, 0,80 dollarile aktsia kohta, mis on Altrialt suurim dividenditõus pärast finantskriisi. Viimase viie aasta keskmine dividenditõus on jäänud 8,3% juurde.

Altria juhatus on korduvalt viidanud, et eesmärk on maksta dividendideks 80% aktsiakasumist. Teise kvartali kasumiaruandes anti selleaastaseks kasumiprognoosiks 3,94–4,03 dollarit aktsia kohta. See on ümmarguselt 3,20 dollarit aktsiast, millest mina saaksin 70%.

70 protsenti seepärast, et Swedbanki kontoga peetakse USA päritoluga dividenditulult kinni maksudena 30%. Enamik topeltmaksustamise vältimise lepinguid näeb küll ette, et riigil on õigus pidada mitteresidentide makstavatelt dividendidelt kinni 15% tulumaksu. Kuid soodusmäära alandamiseks pole Swedbankil vajalikku lepingut sõlmitud. 15% soodusmäära saaks kasutada LHV pangas, kuhu kolimine mul jätkuvalt kaalumisel on.

Täispikkuses näevad seda lugu Äripäeva tellijad.

Oled tellija, kuid ei pääse lugema?Vaata siia

Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt