Kaupleja Alex • 22. november 2018 kell 13:00

Kas pühad rahustavad ameeriklased maha?

Täna on Ameerika Ühendriikide börsid tänupüha tõttu suletud. Mina loodan, et kalkunisöömine ja perega koosviibimine rahustab ka investorite närve ja vähendab turge tabanud paanikat.

USA president Donald Trump osaleb iga-aastasel tänupühade kalkunitseremoonial.  Foto: Scanpix

Pühade eel on minu avatud positsioonide arv kauplemisajaloo suurim. Loodan, et pärast pühi turud taastuvad ning paanika vaibub. Usun, et majanduskasv ja ettevõtete majandustulemused on pullidele indikaator. Kuna minu portfellis on avatud positsioone palju, siis on mõistlik neid veidi detailsemalt vaadata. Nii näevad kõik lugejad, millised on minu ootused ja millised liikumised on minu portfellile kasulikud.

Alustan kõige vanema positsiooniga, mille avasin augusti lõpus. See on WTI (lühike positsioon) ja Brenti (pikk positsioon) kütuste hinnavahe. Avamise hetkel oli nende kahe instrumendi hinnavahe veidi alla 8 dollari. Hiljem, kui vahe oli suurenenud 10,32 dollarile, avasin veel mõned positsioonid. Pärast seda paisus vahe 12 dollarini ning selle nädala kolmapäeva õhtuks oli minu rõõmuks see taandunud 9 dollarile.

Foto: Kaupleja Alex

Loodan endiselt, et hinnavahe nende kahe instrumendi vahel jätkab kahanemist ning erisus taandub 6–7 dollarile. Turuneutraalse strateegia kasutamine on mulle järjest rohkem meeldima hakanud ning kavatsen seda ka edaspidi kasutada. Praegu on minu portfellis veel üks turuneturaalne positsioon – Dow Jonesi ja Nasdaqi indeksite vahel, mis praegu on ka kasumis. Olen juba ühe korra täpselt sama strateegiaga kena kasumi teeninud ning positsioonid said tookord suletud avamisega samal päeval.

Praegu on IT-sektorit tabanud paanika ja müügilaine. See on pannud mind mõtlema, kui pikalt see kestab ja millal tasuks võtta pikk positsioon, seda muidugi ilma liigseid riske võtmata. Otsustasingi minna pikaks Nasdaqi indeksiga, mis keskendub kõrgtehnoloogiaga seotud ettevõtete aktsiatele. Samal ajal müüsin Dow Jonesi "vana majanduse" ettevõtete indeksit. Turgude kokkuvarisemine ei tee mulle väga suurt muret, sest ühe indeksiga on avatud pikk positsioon (ostan) ning teise indeksiga lühike positsioon (müün). Ühe positsiooni puhul ootan, et IT-sektor hakkaks taas tõusma. Teisel, klassikaliste "vana majanduse" ettevõtte puhul, oleks parim olukord langus või mitte väga agressiivne kasv ning IT-sektori langus, mis ei oleks suur.

Kõigele eelnevale lisaks olen soetanud USO ETFi, mis on sarnane kütuste futuuridega. Keskmine ostuhind oli 11,75 dollarit ning praegu ootan ma kütuste hinna tõusu. Kirjutan sellest eraldi ja detailsemalt.

Foto: Kaupleja Alex

Minu portfell sisaldab lisaks veel kahte aktsiat: Electronic Arts (EA), mis toodab videomänge, ja Nvidia (NVDA), mis toodab videokaarte. Soetushind oli mõlema puhul väga hea ning kui turud peaksid taastuma, siis tähendab see mulle eelduste kohaselt 2–3% kasumit. Seda muidugi juhul, kui turud taastuvad.

Foto: Kaupleja Alex

Viimaseks jääb minu lühike positsioon apelsinimahla futuuriga. See positsioon oli kasumis, aga kolm päeva tugevat kasvu sõi kõik tulud ja tõi kaasa kahjumi. Olen positsiooni sulgemisega kannatlik ja ootan endiselt, kuni hind liigub võimsast trendijoonest läbi. Alles seejärel sulgen oma positsiooni. Kasum jäi esimesel korral küll realiseerimata, aga sellest hoolimata tegin kõik korrektselt ja ootan väga reaalset hinnataseme saavutamist.

Foto: Kaupleja Alex

Siit lingilt saate juurdepääsu kaupleja Alexi MetaTrader5 kauplemiskontole, kus on näha tehingute ajalugu ja avatud positsioonid.

Edukat kauplemist!

Kaupleja Alex

Hetkel kuum