Kaupleja Alex • 11. aprill 2019 kell 8:55

Eksisin DAXi suhtes, kuid proovin uuesti

Vaadates oma DAXi positsiooni ajalugu, selle sulgemishinda märtsi lõpus ja praegust seisu, selgub, et jätsin liiga palju raha turule.

Kavatsen uuesti DAXi indeksit osta, kui hind läbi murrab. DAX-indeksi päevagraafiku punane joon on nn kaelajoon, mis tähistab "pea ja õlgade" mustris olulist toestus- ja vastupanutaset.  Foto: Anu Lill

Hiljuti kirjutasin oma viimasest Apple (AAPL) tehingust. Soetasin aktsiaid põhjast ning sulgesin positsiooni vaid paaridollarilise kasumiga aktsia kohta, sest turgudel valitses paanika. Antud tehing tõi mulle küll natuke vähem kui kaks protsenti kasumit kogu deposiidist, kuid saamata jäänud kasum oli tohutu, isegi tuhandeid dollareid.

Börsikauplemise kiirkursus juba järgmisel nädalal

• 17. aprillil toimub Äripäevas „Börsikauplemise kiirkursus“

• Kiirkursusele on oodatud alustavad kauplejad, kes teevad finantsturgudel oma esimesi samme ning neile, kes soovivad tehnilise analüüsi meetodite abil paremini ajastatud tehinguid teha.

• Kiirkursuse eesmärk on anda praktilised oskused kauplemisega alustamiseks ja levinumate vigade vältimiseks.

• Täpsem info ja päevakava on leitav SIIT!

Allikas: Äripäeva Akadeemia

Sama juhtus ka minu DAX indeksi ostupositsiooniga, mille samuti sulgesin liiga vara ja jätsin osa kasumist turule. Otsustasin toona, 22. märtsil tehingu üle 100 eurose kasumiga lukku lüüa, sest pidin tegema sulgemisvaliku kahe positsiooni vahel. Mul oli pikk positsioon DAX indeksiga ja lühike S&P 500 indeksiga. Otsustasin sulgeda esimese positsiooni ja jätsin S&P 500 positsiooni avatuks, kuna arvasin, et ostmine on riskantne ning eelistasin hoida pigem müügipositsiooni pikemalt avatuna.

Siit lingilt saate juurdepääsu kaupleja Alexi MetaTrader5 kauplemiskontole, kus on näha tehingute ajalugu ja avatud positsioonid.

Nüüd on aga DAX indeksi päevagraafikul näha, et hind on tõusnud ja läbi murdnud väga tugevast ja tähtsast tasemest (punane joon graafikul). Seda joont kutsutakse horisontaalseks kaelajooneks.

Tehnilise analüüsi tulemusel on näha, et graafikul moodustub “Head and Shoulders” ehk pea ja õlgade muster ja antud kaelajoon on formuleerunud alates 2017. aastast. Hinnaliikumised on püüdnud kaelajoont tõrjuda ja seepärast otsustasingi müüa. Praeguseks on hind taas jõudnud kaelajoone lähedale ja kui läbimurre peaks jätkuma, siis ostan uuesti. Aga kui lahkumine toimub madalalt, siis olen meeleldi valmis minema uuesti lühikeseks. Jälgin väga hoolikalt toimuvat.

Muide, antud nädal pole mulle just väga edukas olnud. Apelsinimahla futuuride hea kasum on jõudnud kahjumisse 1 protsent hoiusest. Sama juhtus ka minu euro positsiooniga. Ma ei lase sellest ennast heidutada, kuna stop-loss-order ja kasumivõtuorder on varasemalt seadistatud, niisiis jään endiselt oma plaani juurde.

Edukat kauplemist!

Kaupleja Alex

Hetkel kuum