Töömasin vajab liisimist – mida silmas pidada?

Töömasin vajab liisimist – mida silmas pidada?

13. juuni 2016, 12:50
Tiido Parve, DNB Panga seadmete ja raskesõidukite liisingu osakonna juht
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160613/CLIENTBLOG/160619918/AR/0/AR-160619918.jpg

Liisingühingute Liidu andmetel on tõstetehnika, ehitustehnika ja veokite turg jõudnud 2016. aasta esimese kvartaliga Eestis üsna lähedale oma parimate aegade ehk kriisieelsete aastate tasemele. Kokku moodustab see praegusel ajal 46% ehk ligi ühe miljardi euro suuruse tüki kogu liisinguportfellist.

Tõstetehnika müüki on toetanud asjaolu, et järjest on juurde tekkinud või laiendatud olemasolevaid laokomplekse ja logistikakeskuseid. Ehitusmasinate ja veokite turgu hoiab üleval peamiselt tehnikapargi uuendamise vajadus, et tugevas konkurentsis edu saavutada ja kulud alla saada.

Samuti on pangad olnud valmis toetama varade soetamist erinevate finantseerimistoodetega. Finantseerimislahenduste otsimisel tasub tähelepanu pöörata erinevatele võimalustele ning langetada otsus tulenevalt masina kasutusintensiivsusest, kasutusperioodist ja kuluefektiivsusest. DNB Pank pakub sobiva lahenduse leidmiseks kolme liisingfinantseerimise varianti.

DNB Panga jaoks on kõige klassikalisem finantseerimislahendus kapitalirent, mille puhul saab klient liisingu perioodi lõppedes vara omanikuks. 2015. aastal sõlmiti DNB vahendusel seadmete soetamisel 95%-l ja veokite puhul 90%-l juhtudest leping kapitalirendina. Kogu DNB seadmelepingu portfellist moodustas kapitalirent samuti veidi enam kui 95% lepingutest. Kapitalrent on sobiv lahendus, kui masina kasutus ei ole väga intensiivne ning plaanitav kasutusperiood on pikem kui finantseerimisperiood.  

Kasutusrent on sobiv lahendus, kui vara kasutus on intensiivne ning masina efektiivne kasutusperiood on samas suurusjärgus finantseerimisperioodiga. Sellisel juhul sõlmitakse tähtajaline finantseerimisleping ning perioodi lõppedes tagastatakse vara varem kokku lepitud tingimustel müüjale. Eelis on siin madalam liisingumakse ning puudub vajadus vara realiseerimisega tegeleda.  

Maksimaalse kuluefektiivsuse saavutamiseks ja kulude kontrolli all hoidmiseks on mõistlik finantseerimislahendus järjest suuremat populaarsust koguv täisteenusrent. Täisteenusrent on kasutusrendi täiustatud variant, kus finantseerimisleping sisaldab kokkulepitud teenuseid, nagu näiteks kindlustus, hooldus ja remont fikseeritud hinnaga kogu liisinguperioodiks. Selline lahendus on sobilik, kui kliendile on oluline kulude fikseerimine, kindlustunne ja vara kasutamisega kaasnevate kõrvaltegevuste miinimumini viimine.

Ettevõtete finantseerimisvõimalused on head ja mitmekesised. Ettevõtjad kaaluvad oma vara ostud hoolega läbi, muutes selliselt käitudes ka liisinguturuga seotud riskide juhtimise lihtsamaks ning finantseerimise pakkumised järjest soodsamaks.

Tiido Parve
DNB Panga seadmete ja raskesõidukite liisingu osakonna juht

Kui soovid rohkem infot, jäta kontaktandmed siia:

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.
Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. June 2016, 12:50

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing