Äripäev • 22 jaanuar 2019

Linnamäe ostetud Biomarket oli kahjumis

Ökotooteid müüv Biomarket OÜ, millest ostis mullu poole suurärimees Margus Linnamäe, teenis aasta varem kahjumit.

UP Investi omanik Margus Linnamäe.  Foto: Raul Mee

Biomarket OÜ teenis 2017. aastal 5,03 miljoni eurose käibe juures 0,20 miljonit eurot tegevuskahjumit, selgub Äripäeva Infopangast. Aasta varasemaga võrreldes ettevõtte müügitulu kasvas 13,88%, aga tegevuskasumi rentaablus oli –3,91% (aastane muutus –1987,07 protsendipunkti). Aruandeaasta lõpus töötas ettevõttes 43 töötajat (täistööajale taandatult) ja aastaga töötajate arv kasvas 7 võrra.

Biomarketi omanikud on UP Invest OÜ (50%), Priit Mikelsaar (27%), Moos OÜ, mis kuulub sanuti Priit Mikelsaarele (13%) ja Philia OÜ, mis kuulub Arno Ilvesele (10%).

Biomarket tahtis juurdepääsu UP Investi finantsile

Eelmise aasta suvel ostis ärimees Margus Linnamäe poole ökotooteid müüvast Biomarketist. Toona kirjutati, et peamiselt Tallinnas ökotooteid müüva Biomarketi käsi on viimastel aastatel käinud hästi ja aastast 2017 loodeti 7,4 miljonit eurot käivet (tegelik aga 5,03 miljonit).

Suvel märkisid tehingu osapooled konkurentsiameti teates, et koondumise eesmärk on laiendada Biomarketi äritegevust, andes ühingule juurdepääsu OÜ UP Investi kui finantsinvestori finantsvahenditele.

Margus Linnamäele kuuluva UP Investiga käte löömise kohta ütles Mikelsaar siis, et tehingu mõte ja eesmärk ei olnud osasid müüa, vaid partner kaasata. "Meil ei ole soovi ökovaldkonnast väljuda, pigem küsisime endalt, kuidas saaksime Biomarketi missiooni ökotoodete kättesaadavaks, igapäevaseks ja loomulikuks muutmisel veelgi paremini ellu viia ja tugeva partneri kaasamine tundus väga mõistlik samm," ütles ta.

Lisaks Tallinna kaubanduskeskustes tegutsevatele poodidele on Biomarketil kauplused ka Pärnus ja Tartus ning tütarettevõte Lätis, mille käive 2016. aastal jäi 200 000 euro ringi.

Seni olid UP Investi ettevõtted toidukaupade valdkonnas tegelenud jäätise, mahlade, smuutide, võileibade ja kohvijookide müügiga kohvikutes ja mahlabaarides. Seda Apollo Kohvikutele kuuluva Blenderi keti kaudu, millel on Tallinnas 5 kohvikut ning käivet tänavu deklareeritud pea 800 000 euro eest.

Biomarket OÜ esitas oma aastaaruande äriregistrisse 13. jaanuar 2019. Ettevõtte majandusaasta lõppes 30.04.2017.

Hetkel kuum