Palgasaajate TOP: Üle 5000 euro kuus teenivad tippjuhid

ABB juht Bo Henriksson oli 2015. aastal kõige paremini tasustatud Eesti tippjuht.  Foto: Andres Haabu

Eesti kõige paremini tasustatud tippjuhid töötavad suurfirmas ABB, nii selgub Äripäeva täna ilmunud palgasaajate edetabelist.

Äripäev reastas 2015. aasta aruannetele tuginedes ettevõtted juhatuse liikmetele makstud keskmise kuutasu järgi. Edetabelis märgitud summad sisaldab enamasti ka erinevaid lisatasusid, mis on makstud välja 2015. aasta jooksul.

Kokku on edetabelis 28 ettevõtet, kus juhtide keskmine kuutasu ületas 2015. aastal 10 000 eurot. Aasta varem oli selliseid firmasid 38.

Tippjuhtide töötasusid pole ettevõtete aruannetes üldjuhul eraldi välja toodud, küll aga on ettevõtted kohustatud avaldama seotud osapoolte ehk tegevjuhtkonnale, juhatuse ja nõukogu liikmetele makstud tasude ning soodustuste koondnumbri. Kui aruandes polnud eraldi märkusena esile toodud nõukogu liikmete töötasusid ja juhtkonda mittekuuluvate tegevjuhtide hulka, võtsime edetabeli aluseks põhi­mõtte, et tegevjuhtkond ühtib juhatusega ning jagasime seotud osapooltele aasta jooksul makstud tasu juhatuse liikmete keskmise arvuga majandusaasta jooksul. Selle summa järgi tuletasime juhtkonna liikme keskmise kuutasu.

Kuna juhtkonna mõistet võidakse defineerida erinevalt, võib tabelist leida tippjuhte, kelle tegelik töötasu tabelis väljatoodust erineb. Oleme nimetanud kõik juhatuse liikmed, kes kuulusid juhatusse 2015. aastal ning kelle vahel on makstud tasu jagatud. Täna Äripäeva vahel ilmunud eriväljandes oleme toonud ära ka juhatuses toimunud muutused. Samuti oleme eriväljaandes Palga TOP reastanud ettevõtted töötajate keskmise kuutasu alusel.

Kui aruandes polnud eraldi märgitud, siis arvestasime, et juhatuse liikmete tasud on aruandes näidatud ilma sotsiaalmaksuta.

Palgasaajate TOP 2016 sügis  
Hetkel kuum