• Jaga lugu:

  Äripäev eetris: toetused endale, võlad teistele

  Tuntud Lavendel SPA operaatorfirma läks pankrotti, kuid näib, et tegevus jätkub uues kestas. Kogu loo juures on tähelepanuväärne, et riigi saadetud abiraha liikus operaatorfirma emafirmasse ajal, mil ettevõttel olid juba võlad üleval. Selline olukord, kus üks sai toetust lihtsalt ilma järelkontrollita, aga teine pidi naba paigast rabelema, kuid jäi abirahast ilma tehnilistel põhjustel, võib tekitada klassiviha, arutlesid Äripäeva ajakirjanikud saates "Äripäev eetris".

  Saates kõnelesime ka teistel teemadel: näiteks, kas üle ootuste kõrge majanduskasv on lihtsalt numbrimaagia või sisuline märk sellest, et majandusmootor hakkab tuksuma üha kiiremas tempos. Argumente on mõlemal pool, kuid praegu paistab, et teises kvartalis tuleb kasvunumber veelgi suurem, nõrgema võrdlusbaasi tõttu. Kui 5 protsendine kasv tundub juba buumi algena, siis mis juhtub kui teises kvartalis on kasv suurem kui 10%?

  Saate teises pooles tuli juttu kahest teemast. Eelmisel nädalal vallutas meediaveerge kajastus Valgevenest ning sealse presidendi lennukikaaperdamine. Et teema taas kiirelt unustusse ei vajuks, vahendasime muljeid, mis meeleolud valitsevad valgevenelaste seas ehk kas eelmisel suvel saabunud lootuskiir on vaibumas või mitte.

  Lisaks tuli arutluse alla, kui usutav on rohepööre Eesti Energia moodi ehk selle nädalane teade, et pärast põlevkiviõlitehase eluiga peaks ta ümber muutuma laiapõhjaliseks keemiatööstuseks. Põlevkivi kasutamine elektriks kaob aastaks 2030, kuid vahepealsel perioodil tõotab suureneda intensiivsus, kuidas põlevkivi kasutatakse. 

  Kui oled juba tellija, siis logi sisse!
   Telli Äripäev
   Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
   Jaga lugu:
  • Hetkel kuum