“Brüsseli nõudmistel” Ungarile ja Poolale on ka majanduslik põhjus

  Ühises klubis peavad kehtima ühtsed reeglid, vastasel korral kaotab klubi oma peamise mõtte, milleks Euroopa Liidu puhul on ühisturg, rääkis saatesarja „Fookuses: Euroopa majandus“ uue hooaja avasaates Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Vivian Loonela.

  “Meie suurim väärtus on meie ühisturg; teenuste, kaupade ja kapitali vaba liikumine, kõik liikmesriigid peavad neid austama,” märkis Loonela. Ta rõhutas, et vale on pidada kohustust järgida õigusriigi põhimõtteid ainult väärtuste teemaks – tegelikult on küsimus majanduses. Oluline on, et kohtusüsteem tagaks ettevõtjale kaitse igas riigis, et ettevõtteid koheldakse võrdselt, mis tagab õiglase konkurentsi, sellest tulenevad ka nõudmised Ungari ja Poola suhtes.

  Loonela märkis, et Euroopa on pandeemia ja Ukraina sõja tingimustes muutunud ühtsemaks ja tugevamaks, aga aeglane otsustusprotsess on teatud mõttes paratamatu. “Otsuste mõju liikmesriikidele on väga suur, puudutades 450 miljonit tarbijat. Iga punkt on tähtis,“ rääkis Loonela.

  „Fookuses: Euroopa majandus on saatesari, mis võtab vaatluse alla Euroopa Liidu majanduspoliitikat mõjutavad tegurid: alates energeetikast ja julgeolekust lõpetades digivaldkonna ja rohepöördega. 

  Avasaadet juhtis Äripäeva ajakirjanik Neeme Korv.

  • Fookuses: Euroopa majandus
  • 28.10.2022
  KIIRUS:
  “Brüsseli nõudmistel” Ungarile ja Poolale on ka majanduslik põhjus
 • Hetkel kuum