Sven Mikser rõhutab Euroopa ühtsust, mida aga ei taga ühe raju kõnega

  Europarlamendi liige Sven Mikser joonib lõpetava parlamendi koosseisusule tagasi vaadates alla mitmeid Venemaa ja Ukrainaga seotud resolutsioone ja ka viie aasta jooksul koostatud julgeoleku- ja kaitsepoliitika raporteid. Viimaste osas on koostatud viiest kahel olnud ta isiklikult ka raportöör.

  Raportite olulist välja tuues ei nõustu sotsiaaldemokraatide ja demokraatide fraktsiooni kuuluv Mikser ka identiteedi ja demokraatia fraktsiooniliikme Jaak Madisoniga, kes väljendanud seisukohta, et raportitel pole mõju ega tähtsust. „Arvata, et pean ühe raju kõne, saadan kõik sinnasamusesse ja maailm on muutunud, niimoodi see paraku ei käi,“ sõnastab Mikser saates „Fookuses: Euroopa majandus“.

  „Väiksema täitevvõimu kogemusega kolleeg Jaak Madison ei mõista päriselt seda, et diplomaatia ja poliitika ongi väga pikka meelt nõudev, tilk-tilga haaval kivisse augu uuristamise protsess,“ selgitab Mikser.

  Poliitikas on tema sõnul võib-olla ühed vähem tajutavamad, aga kõige olulisemate mõjudega protsessid need, mis aitavad muuta ühiskondlikke sündmusi ja nende tagajärgi ning Euroopas on üheks selliseks ühtsus eksistentsiaalses julgeolekupoliitilises küsimuses, mis tähendab abi Ukrainale.

  Saates räägiti põhjalikumalt veel Euroopa Liidu toimimisest ja seal otsuste vastuvõtmise raskustest, lähenevatest valmistest, samuti ka sellest, mis sotsiaaldemokraatlik vaade on ühiskonnas Mikseri veendumisel oluline. „Eriti kriisis peavad need, kel laiemad õlad, kandma mõnevõrra rohkem,“ on Mikser veendunud.

  Saatejuht on Lauri Leet.

  Fotol Sven Mikser välisministrina 2018. aastal, foto autor Andras Kralla.

  • Fookuses: Euroopa majandus
  • 29.03.2024
  KIIRUS:
  Sven Mikser rõhutab Euroopa ühtsust, mida aga ei taga ühe raju kõnega
 • Hetkel kuum