Küberrünnaku alla sattunud ettevõte: arvasime lõpuni, et me oleme valmis

  Metallitööstusettevõttes Tammer oli küberkaitse põhjalikult juhtkonna tasemel läbi mõelnud, kuid sellest hoolimata sattus firma mullu küberrünnaku alla. 

  Ettevõtte juhatuse liikme Erko Linnase sõnul arvasid nad kuni rünnakuni, et nende ettevõttes on küberkaitsega kõik korras.

  „Arvasime et meie turvalisus on hoitud ja backupid töötavad. Kuni siis ühe kindla päevani. Siis kukkus see kaardimaja kokku ja tuli otsast pihta hakata,“ rääkis Linnas konverentsil „Tark tööstus 2024“.

  Hoolimata küberrünnakust ja sellega seotud tagasilöökidest saavutas ettevõte aga samal aastal aegade parimad tulemused.

  Küberrünnaku läbielamisest räägiti märtsis toimunud konverentsil “Tark tööstus 2024”. Jutuajamises osalesid kolm tööstusjuhti, kes rääkisid küberturvalisusest Eesti tehastes ja arutlesid, kuidas peaks küberrünnakutest avalikult rääkima.

  Metallitööstusettevõtte Tammer kogemuse põhjal räägiti sellest, mida küberrünnakust õpiti, kuidas sellega toime tuldi ja mida see hiljem ettevõttele kaasa tõi.

  Arutelus osalesid Graanul Investi juhatuse liige ja Eesti Metsa ja Puidutööstuse Liidu juhatuse esimees Jaano Haidla, E-piima Paide tehase direktor Randel Veerits ja metallitööstuse Tammer juhatuse liige Erko Linnas. Arutelu modereeris füüsik ja teaduse populariseerija Aigar Vaigu. “Lavajutud” pani kokku Gregor Alaküla.Foto: Raul Mee.

  • Lavajutud
  • 15.04.2024
  KIIRUS:
  Küberrünnaku alla sattunud ettevõte: arvasime lõpuni, et me oleme valmis
 • Hetkel kuum