Nordea: skandinaavialik töökultuur meelitab meile inimesi üle maailma

  Sära silmis tööle minekust veel olulisem on õhtuni seda sära säilitada ning selle säraga ka koju minna, räägivad saates “Minu karjäär” Nordea Eesti finantsjuht Aveli Siivelt ning Management Partner Jaanus Läti. Mis aga on see miski, mis skandinaavialiku töökultuuri puhul töötajaid lausa nii võlub, et ühele ettevõttele lausa aastakümneid oma elust pühendatakse? 


  “Kogu asja võlu ehk seisnebki selles, et töö ja eraelu vaheline tasakaal on paremini paigas ning tunnetatakse ära, et töö peaks olema meeldiv osa elust, mitte tüütu kohustus,” jagab Siivelt skandinaavialiku töökultuuri eeliseid. “Tean üht Rootsi härrasmeest, kes oli Nordeas töötanud 41 aastat ning kui ta pensionile läks rõhutas ta just, et teda hoidis ettevõttes pidev muutumine: muutus nii tema roll Nordeas kui ka ettevõte ise ja seeläbi ei tekkinud kunagi igavust ega soovi töökohta vahetada,” muljetab Siivelt. 


  Nii Läti kui Siivelt on mõlemad pikemat aega Nordeas töötanud ning kinnitavad samuti, et töökultuur ja võimalus ettevõttesiseselt areneda on põhjused, miks ettevõttesse on tuldud ja püsima jäädud. “Kui tegemist on 30 tuhande inimesega ettevõttega, siis tegelikult on karjäärivõimalused pea lõputud. Kui kord juba jala ukse vahele saad, siis saad edasi areneda täpselt selles suunas, kuhu ise soovid. Praegu näiteks areneb väga kiiresti rahapesu tõkestamise osakond,” toob Läti välja. 


  Siivelt on lisaks finantsjuhi ametile ka Eesti finance hub juht. Finance hub koondab endas erinevatest rahvustest Nordea töötajaid, kes kõik on oma tee Eestisse leidnud ning selle eesmärk on kohaliku elu-oluga kohanemise toetamine. “Meil töötab siin üle 50 rahvusest inimesi ning siia asudes vajavad kõik moel või teisel tuge. Finance hub ongi võimalus jagada nii omavahel kogemusi kui ka saada meilt infot, kuidas meil Eestis näiteks töölubade taotlemine käib,” räägib Siivelt. 


  Finantssektorisse tööle ihkavatel noortel soovitab Läti mõelda, mis sektoris tööd soovitakse ning kas ettevõte, kuhu kandideeritakse meeldib. “Ma annaks soovituse mitte liialt kinni jääda ametinimetustesse, sest kui endal on soovi ja tahtmist võib väga kiirelt omale meeldivas suunas karjääri ehitada. Soovitan sobiv ettevõte välja valida, kandideerida esialgu isegi mitte nii atraktiivsele kohale ning siis on ettevõtte siseselt juba palju lihtsam edasi liikuda,” soovitab Läti. 

  Saadet juhib Sigrid Hiis.
  Fotol: Aveli Siivelt ja Jaanus Läti Nordeast. 

  • Minu karjäär
  • 23.10.2023
  KIIRUS:
  Nordea: skandinaavialik töökultuur meelitab meile inimesi üle maailma
 • Hetkel kuum