Teadlaste idufirma uued sillad viivad Inglismaale

  Teadusfirma GScan uuris mullu Paldiskis betooni alla maetud tuumareaktoreid, mis oli idufirma jaoks märgiline projekt, kuid ettevõtte steateegiajuht ja kaasasutaja Andi Hektor tõdes, et üks projekt oli neile veelgi südamelähedasem.

  Teadusidufirma GScan on oma tehnoloogia poolest maailmas ainulaadne. Hektor rääkis Äripäeva raadio hommikuprogrammis, et neile sarnaseid start-upe on maailmas veelgi, kuid need on oma tehnoloogiaga mõned aastad maas.

  Tehnoloogia, mis näeb kosmiliste kiirgustega raudbetooni sisse, on jõudnud ka Suurbritanniasse. „Paldiski projekt on tore projekt, see on märgiline, aga sisemiselt oli olulisem projekt Suurbritannias, mis on seotud sildadega,“ selgitas Hektor.

  Ta avaldas veel, et aprilli lõpuks soovib GScan jõuda lõpuni investeerimisfondi läbirääkimistega, mis peaks veelgi arendama nende tehnoloogiat. Varasemalt on GScani investeerinud tegijate lähedased ja tuttavad 2020. aastal ning 2022. aastal kohalikud ingelinvestorid. Hektor avas, et nende seas olid skaiperid ja teised järgmise põlvkonnas investorid.

  Paldiski projekti hanke maksumus oli 1,5 miljonit eurot.

  GScani strateegiajuht rääkis lisaks, kuidas nende tehnoloogia töötab, milliste tulemusteni Paldiski projekt jõudis ning milline tulevik idufirmat ees ootab.

  Andi Hektorit intervjueeris Aivar Hundimägi.

  • Hommikuprogramm
  • 19.02.2024
  KIIRUS:
  Teadlaste idufirma uued sillad viivad Inglismaale
 • Hetkel kuum