Kaspar Allik • Priit Pokk • Viivika Rõuk • 14. september kell 10:50
Äripäev eetris
Ainult tellijale

Valitsus raputas ehitajate haavadele soola

Eelmise nädala suurimaks kaotajaks võib lugeda ehitussektorit, kust tuli hulk justkui maailma lõppu kuulutavaid sõnumeid. Isegi kui tegemist on hädakisa tõstmisega riigilt raha saamise eesmärgil, paistab ehitajate olukord halb. 

Nädala lõpus raputas siseminister Mart Helme ehitusettevõtjatele veel soola haavale, kui pani lauale seaduseelnõu, mis teeb välistöötajate kasutamise keerulisemaks, arutlesid saates „Äripäev eetris“ ajakirjanikud Kaspar Allik, Priit Pokk ja Viivika Rõuk.

Õigupoolest on koroonakriisi ajal raskustesse sattunud hulk ettevõtteid: näiteks värskes maksuvõlglaste TOPis on 345 uut maksuvõlglast, kes ei tegele oma võla tasumisega maksuameti ees. Teiselt poolt on kriis toonud ka võitjaid, nii räägitakse saates näiteks EfTENi uuest äriplaanist siseneda üürimajade turule. See võib pikas plaanis turuosalistele suurt muutust tähendada.

Samuti tuli investeerimisteemadest juttu tehnoloogiasektori aktsiate eelmise nädala suurest kukkumisest ning ettevaatena Leedu riiklikust energiafirmast Ignitis, mis on lubanud oktoobris börsile tulla.

Eelmise nädala võitjaks valiti saates investeerimisettevõtte Infortar suuromanikud Ain Hanschmidt, Enn Pant ja Kalev Järvelill, kes otsustasid ettevõttega Farmatar siseneda ravimite hulgimüügiärri, kus praegu domineerivad vendade Aivar ja Margus Linnamäe ettevõtted, kellele kahe peale kuulub üle 70 protsendi turust. Laiemalt on Hanschmidt, Pant ja Järvelill tuntud kui Tallinki omanikud.

Kui oled juba tellija, siis logi sisse!
    Hetkel kuum