Äripäeva eriprojektide toimetus • 29. oktoober 2018 kell 14:32
Framery akustilised kõneboksid loovad ufolikult efektse aktsendi igasse kontorisse.   Foto: Framery/ISKU

Kontorid nagu ulmefilmides

Tänapäeva avatud kontorite buum on müüki paisanud hulga futuristliku välimusega funktsionaalseid akustilisi kaste ja kabiine, mida saab kasutada privaatseteks vestlusteks ning kolida kerge vaevaga ühest kohast teise.

Üheks selliseks näiteks on Framery akustilised kabiinid, mis veel Eestis tõmbavad möödujate uudistavaid pilke, samal ajal kui Soomes ja Rootsis on ufolikest, ent visuaalselt nauditava välimusega kabiinidest saanud harilikud sisustusesemed.

Framery akustilistes kabiinides saab edukalt pidada ka koosolekuid ja muid tähtsaid kohtumisi, sest kõik jutud jäävad kabiini ega satu kõrvaliste isikute kõrvu.  Foto: Framery/ISKU

Isku Baltics OÜ büroo- ja koolimööbli osakonna juhataja Riina Erkmaa sõnul on turule tulnud hulga kastist välja mõtlemisega disainitud tooteid, mis kõik on loodud rahuldama tänapäeva bürootöötajate vajadusi. „Meil on aeg-ajalt vaja mürarohkes keskkonnas vaikusesse eralduda, et privaatselt rääkida või nõupidamisi pidada. Või kui näiteks laps on kodus haige, siis ka sellised kõned tahaks teha nii, et teised ei kuule,“ selgitab Erkmaa kabiinide väärtust.

Nii on Framery mürakindlad kabiinid ideaalsed trotsimaks tänapäeva büroode kõige kardetumat vaenlast – katkematut jutukõminat, mis vähendab tööviljakust ja tekitab stressi. Samas pole Framery kabiinid mõeldud vaid privaatseteks jutuajamisteks, vaid seal saab edukalt korraldada mis tahes töökohtumisi. Need on nagu moodsad targad majad, kus on olemas akustika, ventilatsioon, valgustus, ekraanid ja IT-võimalused.

Ka mürasummutus on sellel üsna tugev – valida saab nii 38- kui ka 48-detsibellise mürasummutusega kabiinide vahel. „Aeg-ajalt juhtub nii, et kui tullakse koos perega ja uudistatakse allkorrusel ja ülevalkorrusel mööblit, siis lastele teeb tohutut lõbu minna kabiini sisse ja hakata kõva häälega hüüdma. Üks laps hüüab seest, teine väljast, aga kumbki teineteist ei kuule,“ räägib Isku Baltics OÜ IT- ja turunduskoordinaator Jan Lepamaa lõbusalt muiates.

Pole ka harv juhus, kui hoopis lapsed oma vanematele kõige vingemad tooted maha müüvad, sest lapsed leiavad need nagu viuhti üles. „Nad ei pruugi asjast mitte midagi teada, aga kui midagi uut saali jälle tekib, on lapsed esimesena uudistamas, mis on väga kihvt,“ kommenteerib Erkmaa laste nutikust, mis omakorda on märgiks, mis toodetel on potentsiaali ja kuhu tulevikus liigume.

Erkmaa lisab, et Framery kabiine on ostetud lastele ka lugemisruumideks kooli raamatukogudesse, sest teinekord on vaja privaatset ruumi keskendumiseks. „Ühe koolimaja peal on selline privaatne kabiin nii õpetajatele kui ka lastele,“ soovitab Erkmaa teistelgi koolijuhtidel snitti võtta.

Framery akustilised kabiinid on trendikad ja näevad põnevad välja. „Neil on mitu funktsiooni: esiteks on neil väga suur praktiline väärtus – see on asi mida on tänapäevases avatud kontoris vaja. Teiseks on nad sisustuselemendid, sest nad on lihtsalt ilusad,“ märgib ta.

Veel üks lisaväärtus moodsas büroomaailmas on seegi, et kolides oma kontori ühelt rendipinnalt teisele, võtad sa oma kabiini lihtsalt kaasa, pistad uues kohas juhtme stepslisse ja elu läheb vanaviisi edasi. „Sa ei investeeri kellegi teise büroopinna parendamisse, vaid see on investeering sulle endale, akustiline kabiin liigub koos sinuga,“ räägib Erkmaa.

Lisainfot Framery toodete kohta saab: https://isku.ee/kontorimoobel/ruumiakustika/akustilised-kabiinid

Framery akustilistes kabiinides saab pidada videokonverentse ja kasutada kõiki tehnikaseadmeid.   Foto: Framery/ISKU

ISKUS on nüüd püsivalt mõistlikud hinnad kõikidele toodetele!

Püsivalt mõistlikud hinnad ja kampaaniarallist kõrvale astumine annab võimaluse soetada ISKU kallimaid tooteid taskukohasemate hindadega, sisustades kodu Põhjamaise kvaliteetmööbliga. Sest kuni 40% soodustusega muutuvad just kõige kallimad ja nn kättesaamatumad tooted palju mõistlikumateks.

Nutikas on osta rohkem!

• kui ostusumma ületab 700 eurot, on lisaallahindlus 5%

• kui ostusumma ületab 1200 eurot, on lisaallahindlus 10%

• kui ostusumma ületab 2000 eurot, on lisaallahindlus 15%

• kui ostusumma ületab 10 000 eurot, on lisaallahindlus 20%

Hetkel kuum