• OMX Baltic−0,12269,54
 • OMX Riga−1,66907,08
 • OMX Tallinn0,021 754,79
 • OMX Vilnius−0,16990,73
 • S&P 5000,285 631,22
 • DOW 300,5340 211,72
 • Nasdaq 0,418 472,57
 • FTSE 100−0,358 154,43
 • Nikkei 2250,241 275,08
 • CMC Crypto 2000,000,00
 • USD/EUR0,000,92
 • GBP/EUR0,001,19
 • EUR/RUB0,0096,6
 • OMX Baltic−0,12269,54
 • OMX Riga−1,66907,08
 • OMX Tallinn0,021 754,79
 • OMX Vilnius−0,16990,73
 • S&P 5000,285 631,22
 • DOW 300,5340 211,72
 • Nasdaq 0,418 472,57
 • FTSE 100−0,358 154,43
 • Nikkei 2250,241 275,08
 • CMC Crypto 2000,000,00
 • USD/EUR0,000,92
 • GBP/EUR0,001,19
 • EUR/RUB0,0096,6
 • ST
 • 20.07.23, 00:00

Väikelaen: parimad väikelaenu pakkumised Eestis

See põhjalik artikkel annab teile ülevaate väikelaenudest, alustades sellest, mis need on, kuidas nad toimivad ning millised on nende eelised ja riskid. Samuti uurime, kuidas väikelaen võib mõjutada teie krediidiskoori ja kuidas see erineb teistest laenutüüpidest.
Väikelaen: parimad väikelaenu pakkumised Eestis
 • Väikelaen: parimad väikelaenu pakkumised Eestis
 • Foto: Liis Treimann
Artiklis käsitleme ka põhjalikult, miks ja kuidas väikelaenud võivad olla kasulikud erinevates eluolukordades. Tutvustame mõningaid Eesti juhtivaid pangandusasutusi, näiteks Coop, LHV, SEB ja ESTO, kes pakuvad väikelaenude teenuseid. Samuti vaatleme võimalusi leida endale parim väikelaen ilma kontoväljavõtteta ning räägime selle laenutüübi eelistest.
Tutvuge väikelaenu pakkumistega:
Credit24
Coop Panga väikelaen – tagatiseta universaalne pangalaen. Vastus mõne minutiga. Tutvu tingimustega!
Bondora
Ferratum
MoneyZen
Creditea
Raha24.ee
SMSRaha
Laen.ee
Tutvu kõigi väikelaenu pakkumistega!

Mis on väikelaen?

Väikelaen on finantsteenus, mis võimaldab teil laenata suhteliselt väikesi summasid lühikese ajavahemiku jooksul. Väikelaenu suurused võivad varieeruda mõnest sajast eurost kuni mitme tuhande euroni, sõltuvalt laenuandjast ja teie finantsolukorrast. See on finantsteenuse vorm, kus laenuandja annab laenusaajale väiksema summa raha lühikeseks ajaks. Väikelaenud on tavaliselt lühiajalised ning nende intressimäär võib olla fikseeritud või muutuv, sõltuvalt laenuandjast ja laenulepingust. Laenuvõtjad peavad tavaliselt laenud tagasi maksma kokkulepitud ajakava kohaselt koos intressidega.
Coop Panga väikelaen, LHV väikelaen ja SEB väikelaen
Eestis on mitmeid pangandusasutusi, mis pakuvad väikelaenuteenuseid, ja mõned neist on väga tuntud ja usaldusväärsed. Allpool tutvustame lühidalt Coop, LHV ja SEB väikelaenuteenuseid.
Coop Panga väikelaen – tagatiseta universaalne pangalaen. Vastus mõne minutiga. Tutvu tingimustega!
Coop Pank pakub erinevaid finantstooteid, sealhulgas väikelaene. Coopi väikelaen on mõeldud klientidele, kes vajavad kiiret finantsabi. Selle laenu saamiseks peate olema Coop Panga klient ning täitma nende nõudeid. Coopi väikelaenuga kaasneb konkurentsivõimeline intressimäär ja paindlikud tagasimaksevõimalused.
LHV Väikelaen
LHV Pank on tuntud oma uuenduslike finantstoodete poolest ning nende väikelaen ei ole erand. LHV väikelaen on saadaval klientidele, kellel on LHV pangakonto ning see pakub madalaid intressimäärasid ja mugavaid laenutingimusi. Samuti võimaldab LHV väikelaen klientidel laenata ilma kontoväljavõtteta, mis teeb protsessi eriti lihtsaks ja kiireks.
SEB Väikelaen
SEB Pank on üks Eesti suurimaid ja usaldusväärsemaid finantsasutusi. SEB väikelaen võimaldab klientidel laenata summasid, mis vastavad nende vajadustele, ning tagasimakseperioodid on paindlikud. SEB väikelaenuga kaasneb ka lai valik täiendavaid teenuseid ja kindlustuspakette.

Väikelaenude tüübid

Väikelaenud võivad olla erinevat tüüpi, sõltuvalt sellest, milleks raha kasutatakse. Siin on mõned levinumad väikelaenude tüübid:
Tarbimislaen
Tarbimislaen on kõige tavalisem väikelaenutüüp ja seda saab kasutada igapäevaste kulude, näiteks arvete maksmise, kodu remondi või reisimise jaoks.
Auto väikelaen
Kui soovite osta uue auto või remontida olemasolevat, võib auto väikelaen olla ideaalne võimalus.
Renoveerimislaen
Kodu renoveerimine võib olla suur väljaminek, ja renoveerimislaen aitab teil oma kodu uuendada ja värskendada.
Kiirlaen
Kiirlaen on mõeldud neile, kes vajavad raha kiiresti, näiteks ootamatute arvete või hädaolukordade korral.

Kuidas väikelaen toimib?

Taotlemine: Esimene samm väikelaenu saamisel on laenutaotluse esitamine. See võib toimuda pangakontori külastamise, veebipõhise taotlusvormi täitmise või mobiiliäpi kaudu. Taotluse täitmisel tuleb esitada isiklikud andmed, nagu nimi, aadress ja sissetuleku teave.
Kontroll ja heakskiit: Pärast taotluse esitamist kontrollib laenuandja taotleja krediidiskoori ja finantsolukorda. Kui taotleja vastab nõuetele ja on heaks kiidetud, annab laenuandja laenutaotlejale laenupakkumise.
Laenulepingu sõlmimine: Kui laenupakkumine on aktsepteeritud, allkirjastatakse laenuleping. Selles lepingus määratakse kindlaks laenutingimused, sealhulgas intressimäär, laenusumma, tagasimakseperiood ja muud olulised tingimused. Laenuvõtja peab hoolikalt läbi lugema ja mõistma lepingut enne selle allkirjastamist.
Raha ülekanne: Pärast laenulepingu allkirjastamist kantakse laenusumma laenuvõtja pangakontole. Raha võib jõuda kontole mõne tunni või päeva jooksul, sõltuvalt laenuandja protsessist.
Tagasimaksmine: Laenuvõtja peab laenu tagasi maksma vastavalt lepingule. Tavaliselt toimub tagasimakse igakuiste maksetena, kus iga makse sisaldab nii põhisummat kui ka intressi. Laenu tagasimaksmise tähtaeg ja intressimäär on lepingus ette määratud.

Kuidas leida parimat väikelaenu pakkumist?

Parima väikelaenu pakkumise leidmine võib olla väljakutse, kuid siin on mõned sammud, mida saate järgida:
Võrrelge intressimäärasid: Vaadake erinevate laenuandjate pakutavaid intressimäärasid ning valige see, mis teie jaoks kõige soodsam on.
Uurige laenutingimusi: Oluline on mõista laenulepingu tingimusi, sealhulgas tagasimakseperioodi ja võimalikke lisakulusid.
Kontrollige laenuandja mainet: Enne laenulepingu sõlmimist uurige laenuandja mainet ja klientide tagasisidet.
Hinnake oma finantsolukorda: Veenduge, et saate laenuga seotud kohustusi täita ilma raskusteta.

Väikelaenu intressimäär

Väikelaenu intressimäär võib varieeruda sõltuvalt laenuandjast, teie krediidiskoorist ja laenusummast. Siin on mõned olulised aspektid, mida tasub teada intressimäära kohta:
Fikseeritud intressimäär: Mõned laenuandjad pakuvad fikseeritud intressimäära, mis püsib muutumatuna kogu laenuperioodi vältel. See annab teile kindluse, et igakuised tagasimaksed jäävad samaks.
Muutuv intressimäär: Teised laenuandjad võivad pakkuda muutuvat intressimäära, mis võib aja jooksul kõikuda vastavalt turu tingimustele. See võib tähendada madalamaid intressimäärasid alguses, kuid ka suuremat tundlikkust turu muutuste suhtes, mis võivad intressimäärasid tõsta (nagu euribor).
Krediidiskoori mõju: Teie krediidiskoor mõjutab oluliselt teie saadavat intressimäära. Mida kõrgem on teie krediidiskoor, seda suurem on tõenäosus saada madalamat intressimäära.
On oluline hoolikalt võrrelda erinevaid laenuandjaid ja nende pakutavaid intressimäärasid, et leida just teie finantsolukorrale sobivaim pakkumine.

Väikelaen ilma konto väljavõtteta

Väikelaen ilma pangakonto väljavõtteta on finantstoodete variant, mis võib olla kasulik erinevates olukordades. See võimaldab laenusaajatel laenata raha ilma vajaduseta esitada pangale või laenuandjale oma pangakonto väljavõtet. Allpool on esitatud olulised aspektid ja kaalutlused selle tüüpi laenu kohta:
Miks valida väikelaen ilma pangakonto väljavõtteta?
Väikelaen ilma pangakonto väljavõtteta võib olla atraktiivne inimestele, kes soovivad säilitada oma finantsandmete privaatsust või kellel pole pangakontot. Samuti võib see olla kiirem ja lihtsam viis laenu saamiseks võrreldes traditsiooniliste laenudega.
Kuidas see toimib?
Selle tüüpi laenude puhul ei nõuta tavaliselt pangakonto väljavõtet. Laenuandja võib küsida alternatiivseid tõendusmaterjale, näiteks sissetuleku tõendamist või muud finantsinformatsiooni. Protsess võib olla vähem bürokraatlik ja kiirem.
Kulud ja intressid:
On oluline mõista laenu tingimusi, eriti intressimäära ja tasusid. Väikelaenud ilma pangakonto väljavõtteta võivad olla kallimad võrreldes traditsiooniliste laenudega, seega tasub hoolikalt võrrelda erinevaid pakkumisi.
Riskid:
Kuna sellised laenud on tavaliselt seotud kõrgemate intressimäärade ja lühema tagasimakseperioodiga, võib see suurendada laenuvõtja finantskoormust. Oluline on veenduda, et suudate laenu õigeaegselt tagasi maksta.
Alternatiivid:
Enne väikelaenu ilma pangakonto väljavõtteta taotlemist kaaluge ka teisi võimalusi, nagu sõpradelt või perelt laenamine, krediidikaartide kasutamine või väikelaen pangast.
Laenuandja valik:
Valige hoolikalt oma laenuandja, veendumaks, et tegemist on usaldusväärse ja litsentseeritud ettevõttega. Kontrollige nende tingimusi ja klientide ülevaateid.
Kokkuvõttes võib väikelaen ilma pangakonto väljavõtteta olla mugav, kuid tuleb olla teadlik sellega kaasnevatest kuludest ja riskidest. Enne laenu taotlemist uurige hoolikalt erinevaid võimalusi ja tingimusi ning veenduge, et olete valmis laenu õigeaegselt tagasi maksma.

Väikelaen ilma konto väljavõtteta

Kui otsid parimat väikelaenu ilma pangakonto väljavõtteta, siis tasub kaaluda mitmeid erinevaid panku ja krediidiandjaid, sealhulgas eelpool mainitud Coop, LHV ja SEB. Enne laenulepingu sõlmimist veendu, et oled hoolikalt tutvunud kõigi laenutingimustega ning võrrelnud intressimäärasid ja teisi kulusid. Parim väikelaen ilma pangakonto väljavõtteta on see, mis kõige paremini sobib sinu finantsolukorraga.

Väikelaenu kalkulaator

Väikelaenu kalkulaator on veebipõhine tööriist, mida saate kasutada, et arvutada rahalisi näitajaid seoses väikelaenu võtmisega. Selle kalkulaatori abil saate järgmist arvutada:
Laenusumma: Summa, mida soovite laenata.
Intressimäär: Laenu aastane intressimäär protsentides. See määrab, kui palju peate lisaks laenusummale intressi tasuma.
Laenuperiood: Aeg, mille jooksul soovite laenu tagasi maksta, tavaliselt kuudes.
Väikelaenu kalkulaator arvutab teie sisestatud andmete põhjal järgmised tulemused:
Laenu igakuine makse: See näitab, kui suur on igakuine summa, mida peate laenu tagasi maksmiseks maksma.
Kogusumma, mida tuleb tagasi maksta: See on kogusumma, mis sisaldab nii laenu põhiosa makseid kui ka intresse.
Intressikulu: Summa, mis moodustab teie laenukohustusest intresside osa.
Seda kalkulaatorit saab kasutada laenukohustuse hindamiseks ja erinevate laenupakkumiste võrdlemiseks ning see aitab teil paremini mõista, kuidas laen mõjutab teie rahalist olukorda.

Väikelaenud võrreldes teiste laenutüüpidega

Väikelaenud erinevad teistest laenutüüpidest, näiteks hüpoteeklaenudest või autolaenudest, selle poolest, et need on tavaliselt väiksema summa ja lühema tagasimakseperioodiga. Väikelaenud on sageli paindlikumad ja neid saab kasutada erinevateks otstarveteks, samas kui teatud laenutüübid on spetsiifilised, näiteks hüpoteeklaen, mis on mõeldud kinnisvara ostmiseks.

Kokkuvõte

Väikelaenud on finantstööriist, mis võimaldab inimestel rahastada erinevaid vajadusi, alates igapäevastest kulutustest kuni suuremate projektideni. Enne väikelaenu võtmist on oluline mõista selle eeliseid ja riske ning võrrelda erinevate laenupakkumiste tingimusi. Samuti on oluline jälgida oma finantsolukorda ja tagada, et suudate laenuga seotud kohustusi täita. Lisaks tasub alati uurida erinevate laenuandjate pakkumisi, et leida parim väikelaen, mis vastab teie vajadustele.
Tähelepanu! Tegemist on finantsteenusega. Enne lepingu sõlmimist soovitame tutvuda finantsteenuse tingimustega või konsulteerida spetsialistiga.

Seotud lood

 • ST
Sisuturundus
 • 10.07.24, 11:20
Põlvkondade vahetust tuleks hakata varakult planeerima
Kui oled midagi suure hoole ja armastusega üles ehitanud, on loomulik, et soovid tagada ka selle püsimise. Olgu tegemist ettevõtte või perekonna varade edasiandmise planeerimisega, siis LHV privaatpanganduses ollakse oma klientidele toeks, et korraldada põlvkonnavahetus sujuvalt.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Äripäeva esilehele