Artikkel
 • Kuula

  Väikelaen: parimad väikelaenu pakkumised Eestis

  See põhjalik artikkel annab teile ülevaate väikelaenudest, alustades sellest, mis need on, kuidas nad toimivad ning millised on nende eelised ja riskid. Samuti uurime, kuidas väikelaen võib mõjutada teie krediidiskoori ja kuidas see erineb teistest laenutüüpidest. Artiklis käsitleme ka põhjalikult, miks ja kuidas väikelaenud võivad olla kasulikud erinevates eluolukordades. Tutvustame mõningaid Eesti juhtivaid pangandusasutusi, näiteks Coop, LHV, SEB ja ESTO, kes pakuvad väikelaenude teenuseid. Samuti vaatleme võimalusi leida endale parim väikelaen ilma kontoväljavõtteta ning räägime selle laenutüübi eelistest.

  RahaFoto: Liis Treimann
  Tutvuge väikelaenu pakkumistega:

  Mis on väikelaen?

  Väikelaen on finantsteenus, mis võimaldab teil laenata suhteliselt väikesi summasid lühikese ajavahemiku jooksul. Väikelaenu suurused võivad varieeruda mõnest sajast eurost kuni mitme tuhande euroni, sõltuvalt laenuandjast ja teie finantsolukorrast. See on finantsteenuse vorm, kus laenuandja annab laenusaajale väiksema summa raha lühikeseks ajaks. Väikelaenud on tavaliselt lühiajalised ning nende intressimäär võib olla fikseeritud või muutuv, sõltuvalt laenuandjast ja laenulepingust. Laenuvõtjad peavad tavaliselt laenud tagasi maksma kokkulepitud ajakava kohaselt koos intressidega.
  Coop Panga väikelaen, LHV väikelaen ja SEB väikelaen
  Eestis on mitmeid pangandusasutusi, mis pakuvad väikelaenuteenuseid, ja mõned neist on väga tuntud ja usaldusväärsed. Allpool tutvustame lühidalt Coop, LHV ja SEB väikelaenuteenuseid.
  Coop Pank pakub erinevaid finantstooteid, sealhulgas väikelaene. Coopi väikelaen on mõeldud klientidele, kes vajavad kiiret finantsabi. Selle laenu saamiseks peate olema Coop Panga klient ning täitma nende nõudeid. Coopi väikelaenuga kaasneb konkurentsivõimeline intressimäär ja paindlikud tagasimaksevõimalused.
  LHV Väikelaen
  LHV Pank on tuntud oma uuenduslike finantstoodete poolest ning nende väikelaen ei ole erand. LHV väikelaen on saadaval klientidele, kellel on LHV pangakonto ning see pakub madalaid intressimäärasid ja mugavaid laenutingimusi. Samuti võimaldab LHV väikelaen klientidel laenata ilma kontoväljavõtteta, mis teeb protsessi eriti lihtsaks ja kiireks.
  SEB Väikelaen
  SEB Pank on üks Eesti suurimaid ja usaldusväärsemaid finantsasutusi. SEB väikelaen võimaldab klientidel laenata summasid, mis vastavad nende vajadustele, ning tagasimakseperioodid on paindlikud. SEB väikelaenuga kaasneb ka lai valik täiendavaid teenuseid ja kindlustuspakette.

  Väikelaenude tüübid

  Väikelaenud võivad olla erinevat tüüpi, sõltuvalt sellest, milleks raha kasutatakse. Siin on mõned levinumad väikelaenude tüübid:
  Tarbimislaen
  Tarbimislaen on kõige tavalisem väikelaenutüüp ja seda saab kasutada igapäevaste kulude, näiteks arvete maksmise, kodu remondi või reisimise jaoks.
  Auto väikelaen
  Kui soovite osta uue auto või remontida olemasolevat, võib auto väikelaen olla ideaalne võimalus.
  Renoveerimislaen
  Kodu renoveerimine võib olla suur väljaminek, ja renoveerimislaen aitab teil oma kodu uuendada ja värskendada.
  Kiirlaen
  Kiirlaen on mõeldud neile, kes vajavad raha kiiresti, näiteks ootamatute arvete või hädaolukordade korral.

  Kuidas väikelaen toimib?

  Taotlemine: Esimene samm väikelaenu saamisel on laenutaotluse esitamine. See võib toimuda pangakontori külastamise, veebipõhise taotlusvormi täitmise või mobiiliäpi kaudu. Taotluse täitmisel tuleb esitada isiklikud andmed, nagu nimi, aadress ja sissetuleku teave.
  Kontroll ja heakskiit: Pärast taotluse esitamist kontrollib laenuandja taotleja krediidiskoori ja finantsolukorda. Kui taotleja vastab nõuetele ja on heaks kiidetud, annab laenuandja laenutaotlejale laenupakkumise.
  Laenulepingu sõlmimine: Kui laenupakkumine on aktsepteeritud, allkirjastatakse laenuleping. Selles lepingus määratakse kindlaks laenutingimused, sealhulgas intressimäär, laenusumma, tagasimakseperiood ja muud olulised tingimused. Laenuvõtja peab hoolikalt läbi lugema ja mõistma lepingut enne selle allkirjastamist.
  Raha ülekanne: Pärast laenulepingu allkirjastamist kantakse laenusumma laenuvõtja pangakontole. Raha võib jõuda kontole mõne tunni või päeva jooksul, sõltuvalt laenuandja protsessist.
  Tagasimaksmine: Laenuvõtja peab laenu tagasi maksma vastavalt lepingule. Tavaliselt toimub tagasimakse igakuiste maksetena, kus iga makse sisaldab nii põhisummat kui ka intressi. Laenu tagasimaksmise tähtaeg ja intressimäär on lepingus ette määratud.

  Kuidas leida parimat väikelaenu pakkumist?

  Parima väikelaenu pakkumise leidmine võib olla väljakutse, kuid siin on mõned sammud, mida saate järgida:
  Võrrelge intressimäärasid: Vaadake erinevate laenuandjate pakutavaid intressimäärasid ning valige see, mis teie jaoks kõige soodsam on.
  Uurige laenutingimusi: Oluline on mõista laenulepingu tingimusi, sealhulgas tagasimakseperioodi ja võimalikke lisakulusid.
  Kontrollige laenuandja mainet: Enne laenulepingu sõlmimist uurige laenuandja mainet ja klientide tagasisidet.
  Hinnake oma finantsolukorda: Veenduge, et saate laenuga seotud kohustusi täita ilma raskusteta.

  Väikelaenu intressimäär

  Väikelaenu intressimäär võib varieeruda sõltuvalt laenuandjast, teie krediidiskoorist ja laenusummast. Siin on mõned olulised aspektid, mida tasub teada intressimäära kohta:
  Fikseeritud intressimäär: Mõned laenuandjad pakuvad fikseeritud intressimäära, mis püsib muutumatuna kogu laenuperioodi vältel. See annab teile kindluse, et igakuised tagasimaksed jäävad samaks.
  Muutuv intressimäär: Teised laenuandjad võivad pakkuda muutuvat intressimäära, mis võib aja jooksul kõikuda vastavalt turu tingimustele. See võib tähendada madalamaid intressimäärasid alguses, kuid ka suuremat tundlikkust turu muutuste suhtes, mis võivad intressimäärasid tõsta (nagu euribor).
  Krediidiskoori mõju: Teie krediidiskoor mõjutab oluliselt teie saadavat intressimäära. Mida kõrgem on teie krediidiskoor, seda suurem on tõenäosus saada madalamat intressimäära.
  On oluline hoolikalt võrrelda erinevaid laenuandjaid ja nende pakutavaid intressimäärasid, et leida just teie finantsolukorrale sobivaim pakkumine.

  Väikelaen ilma konto väljavõtteta

  Väikelaen ilma pangakonto väljavõtteta on finantstoodete variant, mis võib olla kasulik erinevates olukordades. See võimaldab laenusaajatel laenata raha ilma vajaduseta esitada pangale või laenuandjale oma pangakonto väljavõtet. Allpool on esitatud olulised aspektid ja kaalutlused selle tüüpi laenu kohta:
  Miks valida väikelaen ilma pangakonto väljavõtteta?
  Väikelaen ilma pangakonto väljavõtteta võib olla atraktiivne inimestele, kes soovivad säilitada oma finantsandmete privaatsust või kellel pole pangakontot. Samuti võib see olla kiirem ja lihtsam viis laenu saamiseks võrreldes traditsiooniliste laenudega.
  Kuidas see toimib?
  Selle tüüpi laenude puhul ei nõuta tavaliselt pangakonto väljavõtet. Laenuandja võib küsida alternatiivseid tõendusmaterjale, näiteks sissetuleku tõendamist või muud finantsinformatsiooni. Protsess võib olla vähem bürokraatlik ja kiirem.
  Kulud ja intressid:
  On oluline mõista laenu tingimusi, eriti intressimäära ja tasusid. Väikelaenud ilma pangakonto väljavõtteta võivad olla kallimad võrreldes traditsiooniliste laenudega, seega tasub hoolikalt võrrelda erinevaid pakkumisi.
  Riskid:
  Kuna sellised laenud on tavaliselt seotud kõrgemate intressimäärade ja lühema tagasimakseperioodiga, võib see suurendada laenuvõtja finantskoormust. Oluline on veenduda, et suudate laenu õigeaegselt tagasi maksta.
  Alternatiivid:
  Enne väikelaenu ilma pangakonto väljavõtteta taotlemist kaaluge ka teisi võimalusi, nagu sõpradelt või perelt laenamine, krediidikaartide kasutamine või väikelaen pangast.
  Laenuandja valik:
  Valige hoolikalt oma laenuandja, veendumaks, et tegemist on usaldusväärse ja litsentseeritud ettevõttega. Kontrollige nende tingimusi ja klientide ülevaateid.
  Kokkuvõttes võib väikelaen ilma pangakonto väljavõtteta olla mugav, kuid tuleb olla teadlik sellega kaasnevatest kuludest ja riskidest. Enne laenu taotlemist uurige hoolikalt erinevaid võimalusi ja tingimusi ning veenduge, et olete valmis laenu õigeaegselt tagasi maksma.

  Väikelaen ilma konto väljavõtteta

  Kui otsid parimat väikelaenu ilma pangakonto väljavõtteta, siis tasub kaaluda mitmeid erinevaid panku ja krediidiandjaid, sealhulgas eelpool mainitud Coop, LHV ja SEB. Enne laenulepingu sõlmimist veendu, et oled hoolikalt tutvunud kõigi laenutingimustega ning võrrelnud intressimäärasid ja teisi kulusid. Parim väikelaen ilma pangakonto väljavõtteta on see, mis kõige paremini sobib sinu finantsolukorraga.

  Väikelaenu kalkulaator

  Väikelaenu kalkulaator on veebipõhine tööriist, mida saate kasutada, et arvutada rahalisi näitajaid seoses väikelaenu võtmisega. Selle kalkulaatori abil saate järgmist arvutada:
  Laenusumma: Summa, mida soovite laenata.
  Intressimäär: Laenu aastane intressimäär protsentides. See määrab, kui palju peate lisaks laenusummale intressi tasuma.
  Laenuperiood: Aeg, mille jooksul soovite laenu tagasi maksta, tavaliselt kuudes.
  Väikelaenu kalkulaator arvutab teie sisestatud andmete põhjal järgmised tulemused:
  Laenu igakuine makse: See näitab, kui suur on igakuine summa, mida peate laenu tagasi maksmiseks maksma.
  Kogusumma, mida tuleb tagasi maksta: See on kogusumma, mis sisaldab nii laenu põhiosa makseid kui ka intresse.
  Intressikulu: Summa, mis moodustab teie laenukohustusest intresside osa.
  Seda kalkulaatorit saab kasutada laenukohustuse hindamiseks ja erinevate laenupakkumiste võrdlemiseks ning see aitab teil paremini mõista, kuidas laen mõjutab teie rahalist olukorda.

  Väikelaenud võrreldes teiste laenutüüpidega

  Väikelaenud erinevad teistest laenutüüpidest, näiteks hüpoteeklaenudest või autolaenudest, selle poolest, et need on tavaliselt väiksema summa ja lühema tagasimakseperioodiga. Väikelaenud on sageli paindlikumad ja neid saab kasutada erinevateks otstarveteks, samas kui teatud laenutüübid on spetsiifilised, näiteks hüpoteeklaen, mis on mõeldud kinnisvara ostmiseks.

  Kokkuvõte

  Väikelaenud on finantstööriist, mis võimaldab inimestel rahastada erinevaid vajadusi, alates igapäevastest kulutustest kuni suuremate projektideni. Enne väikelaenu võtmist on oluline mõista selle eeliseid ja riske ning võrrelda erinevate laenupakkumiste tingimusi. Samuti on oluline jälgida oma finantsolukorda ja tagada, et suudate laenuga seotud kohustusi täita. Lisaks tasub alati uurida erinevate laenuandjate pakkumisi, et leida parim väikelaen, mis vastab teie vajadustele.
  Tähelepanu! Tegemist on finantsteenusega. Enne lepingu sõlmimist soovitame tutvuda finantsteenuse tingimustega või konsulteerida spetsialistiga.
 • Hetkel kuum

Eesti majanduse tervis

0

Sisemajanduse kogutoodang

Muutus võrreldes eelmise aasta sama perioodiga, %

Allikas: Statistikaamet

Tõnu Mertsina: ükskord tuleme sellest august välja niikuinii. Aga mis hinnaga?
Madala maksukoormusega on kliimaeesmärke keeruline täita, vähemalt Eesti praeguse majandusmudeli ja võimaluste juures, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Madala maksukoormusega on kliimaeesmärke keeruline täita, vähemalt Eesti praeguse majandusmudeli ja võimaluste juures, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Kinnisvarahinnad pöördusid Euroopas jälle tõusule
Pärast kaks kvartalit toimunud langust võttis Euroopa kinnisvara hinnaindeks suuna jälle ülespoole.
Pärast kaks kvartalit toimunud langust võttis Euroopa kinnisvara hinnaindeks suuna jälle ülespoole.

Eesti ettevõtete tervis

6,6
Rahuldav
0
10
Kõik sektorid
Legendaarne Charlie Munger jagab investoritele hindamatuid soovitusi
99aastane edukas investor Charlie Munger on elanud üle suure depressiooni nime all tuntud ülemaailmse majanduskriisi, osalenud II maailmasõjas, töötanud legendaarse investeerimisguru Warren Buffetti vanaisa heaks ning on rahvusvahelise konglomeraadi Berkshire Hathaway aseesimees ja Buffetti lapsepõlvesõber.
99aastane edukas investor Charlie Munger on elanud üle suure depressiooni nime all tuntud ülemaailmse majanduskriisi, osalenud II maailmasõjas, töötanud legendaarse investeerimisguru Warren Buffetti vanaisa heaks ning on rahvusvahelise konglomeraadi Berkshire Hathaway aseesimees ja Buffetti lapsepõlvesõber.
Articles republished from the Financial Times
Reaalajas börsiinfo
Myraka ettevõtlusblogi: kuidas ma ümaraspäi endale kandilise sõbra sain
Äripäeva kolumnist-ettevõtjal Üllar "Myrakas" Priksil on nüüd toidukäru. Vaja läks vaid kasti õlut ja oma äripartnerit kiruvat naabrimeest.
Äripäeva kolumnist-ettevõtjal Üllar "Myrakas" Priksil on nüüd toidukäru. Vaja läks vaid kasti õlut ja oma äripartnerit kiruvat naabrimeest.
Margus Nõlvak: hinnake kirgi!
Töötajate kired ei ole sageli otseselt seotud inimeste igapäevatööga, kuid nende panus töö kvaliteeti on hindamatu, kirjutab Tele2 juht Margus Nõlvak Äripäeva essees.
Töötajate kired ei ole sageli otseselt seotud inimeste igapäevatööga, kuid nende panus töö kvaliteeti on hindamatu, kirjutab Tele2 juht Margus Nõlvak Äripäeva essees.
Ettevõtted võiks rohepesust üht-teist juba teada – vähemalt enne, kui midagi väidavad
2021. aastal tegid peaaegu pooled ELis auditeeritud ettevõtted oma kommunikatsioonis mingil määral rohepesu, peamiselt oma keskkonnahoidlikkust ülehinnates või -mõjusid alahinnates. Kuidas rohepesu ära tunda, vältida ja ise valeväidetest hoiduda, on küsimus.
2021. aastal tegid peaaegu pooled ELis auditeeritud ettevõtted oma kommunikatsioonis mingil määral rohepesu, peamiselt oma keskkonnahoidlikkust ülehinnates või -mõjusid alahinnates. Kuidas rohepesu ära tunda, vältida ja ise valeväidetest hoiduda, on küsimus.
Eesti autotööstur paljastab „Kuumal toolil“, millal tuleb elektriautode buum
Kui Euroopa riigid ei hakka massiliselt toetama elektriautode ostmist, siis jääb nende osakaalu kasv Euroopas marginaalseks, ennustas autotööstusele interjööridetaile valmistava Mistra-Autexi juht Priit Tamm saates „Kuum tool“.
Kui Euroopa riigid ei hakka massiliselt toetama elektriautode ostmist, siis jääb nende osakaalu kasv Euroopas marginaalseks, ennustas autotööstusele interjööridetaile valmistava Mistra-Autexi juht Priit Tamm saates „Kuum tool“.
Maade hindamine toob juurde kümneid tuhandeid maamaksu maksjaid
Maksu- ja tolliameti teatel on möödunud aastal tehtud korralise maade hindamisega seoses on hüppeliselt tõusnud nende inimeste hulk, kelle maamaks on üle 5 euro, mis tähendab, et amet väljastab neile maksuteate.
Maksu- ja tolliameti teatel on möödunud aastal tehtud korralise maade hindamisega seoses on hüppeliselt tõusnud nende inimeste hulk, kelle maamaks on üle 5 euro, mis tähendab, et amet väljastab neile maksuteate.
Raadiohommikus: kas ehituses kisub järsult kraavi?
Äripäeva raadio teisipäevases hommikuprogrammis valgustame põhjalikumalt ehitusvaldkonna olukorda, mööda ei lähe saade ka kinnisvarast ja maksudest.
Äripäeva raadio teisipäevases hommikuprogrammis valgustame põhjalikumalt ehitusvaldkonna olukorda, mööda ei lähe saade ka kinnisvarast ja maksudest.

Küpsised

Äripäev kasutab küpsiseid parima ajakirjandusliku teenuse, huvipakkuvama sisu ja hea kasutajakogemuse võimaldamiseks. Meie veebilehel on järgmist liiki küpsised: vajalikud-, statistika-, eelistuste- ja turunduse küpsiseid. Küpsiste kasutamise eesmärkide ja töötlemise aluse osas saad rohkem infot Meie Küpsiste Poliitikast. Vajutades „Luban kõik“ nõustud Küpsiste kasutamisega meie ja kolmandate osapoolte poolt Meie Küpsiste poliitikas ja käesolevas Küpsiste lahenduses toodud tingimustel. Vajutades „Muudan eelistusi“ saad oma eelistusi alati muuta ja täiendavalt infot erinevate Küpsiste kohta.

Loe lähemalt meie Privaatsus - ja Küpsisepoliitikast.