Artikkel
 • Kuula

  Kiirlaen: parimad kiirlaenu pakkujad Eestis

  Rahamaja. Tallinn (EST). Foto: Andras Kralla, Äripäev/Scanpix BalticsFoto: Andras Kralla

  Selle artikli kaudu uurime põhjalikult kiirlaenude olemust Eestis, nende eeliseid, ohte ja kuidas neid targalt kasutada. Kiirlaenud on Eesti finantsturul olnud juba mõnda aega oluline osa ning nende kasutamine on sageli seotud kiirete ja ootamatute rahaliste vajadustega.

  Kuigi kiirlaenud võivad olla väärtuslik vahend, mis aitab lahendada lühiajalisi rahaprobleeme, kaasnevad nendega ka teatavad riskid ja kahtlused. Seetõttu on oluline mõista, kuidas kiirlaenud toimivad, millised on nende intressimäärad ja tasud ning kuidas saame neid mõistlikult kasutada, et vältida finantsprobleeme tulevikus.
  Tutvuge erinevate kiirlaenu pakkumistega
  Mis on kiirlaen?
  Kiirlaen erineb traditsioonilistest pangalaenudest mitmes olulises aspektis ning sellel on nii positiivseid kui ka negatiivseid omadusi. Järgnevalt vaatleme, mis on kiirlaen ja kuidas see toimib. Kiirlaen on lühiajaline laen, mida saab taotleda tavaliselt interneti teel või mõnes kiirlaenufirma füüsilises kontoris. Üks peamine erinevus kiirlaenu ja tavalise pangalaenu vahel on laenu taotlemise protsessi kiirus. Kiirlaenufirmad on tuntud oma kiirete otsuste ja laenuraha väljamaksete poolest. Mõnikord võib laenu heakskiitmine võtta vaid mõne minuti ja laenuraha jõuab taotleja pangakontole samal päeval või isegi mõne tunni jooksul. Kiirlaenude puhul on aga oluline arvestada, et need laenud kaasnevad kõrgemate intressimäärade ja teenustasudega võrreldes traditsiooniliste pangalaenudega. See tähendab, et laenu tagasimaksmine võib osutuda kallimaks, kui laenu ei tagastata õigeaegselt. Seetõttu on väga oluline hoolikalt kaaluda oma rahalisi vajadusi ja võimalusi enne kiirlaenu taotlemist ning veenduda, et suudate laenu tagasi maksta vastavalt lepingule. Kiirlaenude puhul on veel üks oluline aspekt laenulepingute läbipaistvus ja tingimused. Enne laenu taotlemist peaksite hoolikalt läbi lugema kõik laenutingimused, sealhulgas intressimäärad, viivised ja muud tasud. Samuti peate veenduma, et laenuandja on usaldusväärne ja seaduslik ettevõte.
  Kiirlaenu eelised
  Kiirus ja kättesaadavus: Kiirlaenud on kättesaadavad peaaegu koheselt. Kiire taotlusprotsess tähendab, et raha võib jõuda teie pangakontole mõne tunni jooksul.
  Minimaalne bürokraatia: Võrreldes traditsiooniliste laenudega on kiirlaenude taotlemine palju lihtsam ja vähem bürokraatlik.
  Ei nõua suuri tagatisi: Enamikul juhtudel ei pea te pakkuma suuri tagatisi ega käendajaid.
  Paindlikus: Saate kasutada kiirlaenu milleks iganes soovite. Lepingul pole tavaliselt kasutuspiiranguid.
  Kiirlaenu ohud
  Kõrged Intressimäärad: Kiirlaenud võivad olla seotud suhteliselt kõrgete intressimäärade ja lisatasudega, mis võivad laenu tagasimaksmisel kalliks osutuda.
  Liigne Laenamine: Kuna kiirlaenud on lihtsasti kättesaadavad, võib liigne laenamine viia võlgade probleemini.
  Varjatud Kulud: Olge teadlikud varjatud tasudest ja lisakuludest, mis võivad olla peidetud laenulepingutes.
  Kiirlaen internetist
  Kiirlaen internetist on mugav ja efektiivne viis saada lisaraha lühikeseks ajaperioodiks, ilma kodust lahkumata. Tänu internetile saab kiirlaenu taotleda igal ajal, kaasa arvatud nädalavahetustel. Kiirlaenu taotlemine interneti kaudu on kiire ja lihtne, nõudes vaid mõne minuti sinu ajast.
  Laenusummad on tavaliselt väikesed, ulatudes 30 eurost kuni 10 000 euroni. Laenuperioodid on samuti lühikesed, varieerudes ühest kuust kuni mõne aastani.
  Enne kiirlaenu võtmist on oluline tagada, et intressimäärad ja muud tasud oleksid selgelt välja toodud ning vastaksid sinu finantsvõimalustele. Samuti peaksid veenduma, et laenuandjal on kehtiv tegevusluba ning tegu on usaldusväärse ettevõttega.
  Klienditeenindus on samuti oluline kaalutlus, kui oled kiirlaenu taotlemas. Hea klienditeenindus peaks olema kättesaadav ja valmis aitama kliente võimalike probleemide korral või vastama küsimustele.
  Tavaliselt tuleb täita ainult veebipõhine taotlus ja saata see laenuandjale. Pärast taotluse esitamist hindab laenuandja taotlust ning otsustab, kas laenu väljastada või mitte. Kui taotlus on heaks kiidetud, kantakse laenusumma laenusaaja pangakontole.
  Kiirlaenu kulud ja intressimäär
  Kiirlaenude intressimäärad kalduvad tavaliselt olema kõrgemad kui teiste laenude puhul, peamiselt sellepärast, et kiirlaenud on lühiajalised ja enamasti puudub neil tagatis. Intressimäär võib olla kas fikseeritud või muutuv. Fikseeritud intressimäär tähendab, et laenu intress jääb samaks kogu tagasimaksmise perioodi vältel. Muutuv intressimäär aga kõigub vastavalt turu tingimustele ja võib ajas muutuda.
  Lisaks intressimääradele võivad kiirlaenud kaasa tuua erinevaid muid kulutusi, näiteks lepingutasu ja haldustasu. Lepingutasu on ühekordne tasu, mida võetakse laenu väljastamise eest, tavaliselt laenusumma protsendina. Haldustasu võib olla igakuine tasu, mis hõlmab laenu haldamisega seotud kulusid.
  Kiirlaenu kogukulude hindamiseks on olemas ka mõiste nimega krediidi kulukuse määr (KKM). KKM arvutatakse laenu kogukulu alusel ning see näitab, kui palju laen tegelikult maksab protsendina laenusummast aastas. KKM hõlmab kõiki laenuga seotud kulusid, sealhulgas intressimäära, lepingutasu ja teisi lisakulusid. See annab laenuvõtjale parema ülevaate laenu tegelikust kulust ja aitab võrrelda erinevaid laenupakkumisi.
  Kuidas taotleda kiirlaenu?
  Kiirlaenu taotlemine on lihtne protsess:
  Valige õige laenuandja: Valige usaldusväärne laenuandja, kes pakub konkurentsivõimelist intressimäära ja muid tingimusi.
  Täitke taotlus: Täitke taotlusvorm, esitades vajalikud isikuandmed ja finantsinfo.
  Oodake otsust: Laenuandja vaatab teie taotluse üle ja otsustab, kas teil on õigus laenu saada.
  Raha kätte: Kui teie taotlus on heaks kiidetud, kantakse raha teie pangakontole.
  Mis on kiirlaenu intressimäär?
  Kiirlaenu intressimäär on see protsent, mida te peate laenu tagasi makstes lisaks põhilaenule maksma. See on laenuteenuse pakkuja teenustasu, mis aitab neil teenida kasumit laenude väljastamisest. Kui intressimäär on kõrge, võib laenu tagasimaksmine olla keeruline ja laen võib lõpuks osutuda palju kallimaks kui alguses arvasite.
  Miks on kiirlaenude intressimäärad Eestis kõrged?
  Eestis on kiirlaenude intressimäärad sageli kõrgemad kui tavalistel pankadel ja laenuandjatel. Sellel on mitu põhjust:
  Riskid: Kiirlaenuandjad võtavad suuremaid riske, kuna nad ei küsi laenajatelt tavaliselt suuri tagatisi ega tee põhjalikke taustakontrolle. Seetõttu peavad nad kaitsma end kõrgemate intressimäärade abil.
  Kiirus: Kiirlaenud on tavaliselt kiire laenamise viis, mis nõuab vähem bürokraatiat ja paberimajandust. See kiirus ja lihtsus tulevad aga kõrgema hinna juures.
  Regulatsioonid: Kuigi Eestis on kiirlaenude regulatsioonid paranenud, puuduvad siiski mõned ranged piirangud intressimäärade osas, mis võimaldab laenuandjatel kehtestada suuremaid intressimäärasid.
  Mida peaksid tarbijad kiirlaenude intressimääradest teadma?
  Kui kaalute kiirlaenu võtmist Eestis, on oluline olla teadlik järgmistest asjadest:
  Intressimäär: Uurige hoolikalt intressimäärasid ja tasusid, mis laenuandja nõuab. See aitab teil mõista, kui palju laen tegelikult maksma läheb.
  Võrdle erinevaid pakkujaid: Enne laenu võtmist võrrelge erinevaid kiirlaenuandjaid. Erinevad ettevõtted võivad pakkuda erinevaid intressimäärasid ja tingimusi.
  Laenu tagasimaksmine: Veenduge, et mõistate, kuidas laen tuleb tagasi maksta ja millised on tagasimaksmistingimused.
  Rahaline planeerimine: Enne kiirlaenu võtmist kaaluge alternatiivseid võimalusi ja veenduge, et saate laenu tagasi maksta ilma suurte raskusteta.
  Regulatsioonid: Olge teadlik Eesti seadustest, mis reguleerivad kiirlaenude andmist ja tarbijaõigusi. Teie õigused ja kaitse on olulised.
  Kuidas leida parimat kiirlaenu?
  Kui olete otsustanud, et kiirlaen on teie vajadustele sobiv, on järgmine samm leida parim võimalik laenupakkumine. Siin on mõned sammud, mida võiksite järgida:
  1. Võrrelge pakkumisi: Ärge kiirustage esimese pakutava laenuga. Võrrelge erinevate laenuandjate pakkumisi, sealhulgas intressimäärasid, laenusummasid ja tagasimakseperioodi.
  2. Uurige tingimusi: Lugege hoolikalt läbi laenulepingu tingimused, et veenduda, et need sobivad teie vajadustega. Veenduge, et mõistate intressimäärasid, tasusid ja tagasimaksetähtaegu.
  3. Kontrollige laenuandja mainet: Enne otsuse langetamist uurige laenuandja mainet. Lugege arvustusi ja tagasisidet teiste klientide kohta, et veenduda, et nad on usaldusväärsed.
  4. Hoolitsege vastutustundliku laenamise eest: Veenduge, et suudate laenu tagasi maksta vastavalt lepingule. Ärge laenake rohkem, kui saate endale lubada.
  5. Küsige küsimusi: Kui teil on kahtlusi või vajate lisateavet, ärge kartke küsida laenuandjalt selgitusi.
  Odav kiirlaen
  Eestis on kiirlaenud väga levinud, kuid nende intressimäärad võivad olla kõrged. Kuigi odavaim kiirlaen võib tunduda ahvatlev, peab meeles pidama, et odavus ei tähenda alati parimat. Siiski võib leida soodsa kiirlaenu, mis on tegelikult taskukohane valik. Kindlasti tuleb kõik laenamise võimalused hoolikalt läbi mõelda, et teha parim valik.
  Tavaliselt on kiirlaenu taotlemine võimalik 24/7
  Kiirlaenu saab taotleda igal ajal, 24/7, mis tähendab, et inimestel on võimalus seda teha igal kellaajal, ööpäevaringselt. Laenutaotlust saab esitada ka nädalavahetustel ja pühadel. 24/7 kättesaadav kiirlaen sobib eriti hästi neile, kes vajavad raha kiiresti ja ei saa oodata panga tööaegu.
  Uus kiirlaen
  Aeg-ajalt tuleb turule uusi laenupakkujaid. Nende puhul on oluline hoolikalt uurida ettevõtte tausta ja usaldusväärsust enne laenu võtmist.
  Kuidas kasutada kiirlaenu mõistlikult?
  Kiirlaenude kasutamine nõuab mõistlikkust ja vastutustundlikkust. Siin on mõned näpunäited, kuidas neid tõhusalt kasutada:
  Plaani ette: Kasutage kiirlaenu ainult siis, kui olete kindel, et suudate selle õigeaegselt tagasi maksta.
  Võrdle pakkumisi: Tutvuge erinevate laenuandjate pakkumistega ja valige parim intressimäär ja tingimused.
  Järgige eelarvet: Hoidke silm peal oma finantsolukorral ja veenduge, et laenu tagasimaksmine ei ohustaks teie igapäevast eelarvet.
  Vältige liigset laenamist: Ärge võtke rohkem laenu kui vajate. Kontrollige oma vajadusi ja võimekust.

  Tutvuge erinevate kiirlaenu pakkumistega

  Erinevaid kiirlaenupakkujaid leidub mitmeid, kes pakuvad kiireid laenulahendusi eraisikutele Eestis. See võimaldab inimestel valida endale sobivaima laenuandja, mis vastaks nende konkreetsetele vajadustele ja soovidele. Siin on esitatud mõned tuntumad kiirlaenuandjad Eestis.
  Credit24
  Credit24 on üks Eesti vanemaid kiirlaenu pakkujaid. Nende laene saab taotleda mugavalt interneti või mobiilirakenduse kaudu. Credit24 pakub laenusid vahemikus kuni 5 000 eurot ning tagasimakse periood võib kesta kuni 60 kuud. Samuti pakub Credit24 refinantseerimisvõimalusi ja täiendavaid laene juba olemasolevatele klientidele.
  Bondora
  Bondora on rahvusvaheline finantsettevõte, mis pakub mitmeid erinevaid laenutooteid, sealhulgas kiirlaene. Bondora kiirlaenud on saadaval vahemikus 100 eurost kuni 10 000 euroni ning tagasimakse periood võib ulatuda kuni 60 kuuni. Laenu saab taotleda sama lihtsalt interneti või mobiilirakenduse abil.
  Raha24
  Raha24 on Eesti ettevõte, mis pakub kiirlaene summas 100 eurost kuni 2 000 euroni. Laenu taotlemine on võimalik nii mobiilirakenduse kui ka veebi kaudu. Raha24 kiirlaenude tagasimakse periood võib kesta kuni 60 kuud.
  Creditea
  Creditea on rahvusvaheline finantsettevõte, mis pakub kiirlaene mitmes erinevas riigis, sealhulgas Eestis. Laenu taotlemine on lihtne nii interneti teel kui ka mobiilirakenduse abil. Creditea kiirlaenud on saadaval vahemikus 50 eurost kuni 5000 euroni ning tagasimakse periood võib kesta kuni 36 kuud.
  Lisaks on veel:
  Järeldus
  Kiirlaenud võivad olla finantstugi ootamatute kulude korral, kuid nende kasutamine peab olema läbimõeldud ja vastutustundlik. Ärge laske end kiusatusse viia kiirelt kättesaadava rahaga. Plaani hoolikalt ja veendu, et saate laenu tagasi maksta.
  Tähelepanu! Tegemist on finantsteenusega. Enne lepingu sõlmimist soovitame tutvuda finantsteenuse tingimustega või konsulteerida spetsialistiga.
 • Hetkel kuum
Tõnu Mertsina: nii pikka tootlikkuse langust ei ole Eestis vähemalt 20 aastat olnud
Eesti ettevõtete hinnang oma konkurentsivõimele nii sise- kui ka välisturul on langenud selle sajandi madalaimale tasemele. Halvenenud konkurentsivõime võib pidurdada majanduskasvu taastumist, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina.
Eesti ettevõtete hinnang oma konkurentsivõimele nii sise- kui ka välisturul on langenud selle sajandi madalaimale tasemele. Halvenenud konkurentsivõime võib pidurdada majanduskasvu taastumist, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina.
Tallinna Vesi tõstab kodudele hinda kolmandiku jagu
Tallinnas ja Sauel tõuseb uuel aastal veeteenuse hind eraklientidel 30% ja äriklientidel pea 6% juhul, kui konkurentsiamet Tallinna Vee taotluse heaks kiidab.
Tallinnas ja Sauel tõuseb uuel aastal veeteenuse hind eraklientidel 30% ja äriklientidel pea 6% juhul, kui konkurentsiamet Tallinna Vee taotluse heaks kiidab.
Kinnisvaraturg istub põhjas: järgmisel suvel enam sama hinnaga osta ei saa Parkimiskoht ja panipaik topitakse vägisi tasuta kaasa
Igasügisesel suurel kinnisvarainvestorite kokkutulekul "Kinnisvaraseminar 2023" tõdesid arendajad ja tuntud kinnisvaragurud, et see, mis praegu toimub kinnisvaraturul, on järgmisel aastal möödanik. Põhi on käes just praegu!
Igasügisesel suurel kinnisvarainvestorite kokkutulekul "Kinnisvaraseminar 2023" tõdesid arendajad ja tuntud kinnisvaragurud, et see, mis praegu toimub kinnisvaraturul, on järgmisel aastal möödanik. Põhi on käes just praegu!
Reaalajas börsiinfo
Toiduauto ärimees suve halvimast festivalist: tegime 70 eurot kassat
Esimese suve toiduauto ärimehena tegutsenud Myrakas rääkis saates „Äri Eestimaal“, et suvi läks ettevõttel hästi ning entusiasm on tal endiselt alles. Siiski leidus positiivsete kogemuste kõrval ka tõrvatilk meepotis, kui ta meenutas suve kõige õnnetumaks väljasõiduks kujunenud pannkoogifestivali. „See on meie jaoks halva festivali etalon,“ rääkis Myrakas.
Esimese suve toiduauto ärimehena tegutsenud Myrakas rääkis saates „Äri Eestimaal“, et suvi läks ettevõttel hästi ning entusiasm on tal endiselt alles. Siiski leidus positiivsete kogemuste kõrval ka tõrvatilk meepotis, kui ta meenutas suve kõige õnnetumaks väljasõiduks kujunenud pannkoogifestivali. „See on meie jaoks halva festivali etalon,“ rääkis Myrakas.
Maru Metalli juht kardab, et sektoris läheb raskemaks
ASi Maru Metall juhatuse esimehe Heiti Zukovitsi hinnangul läheb ehitusmaterjalitootjatel tulevikus olukord raskemaks, selgus saates “Äripäeva TOP”. See-eest on ASi Toode peadirektor Aivo Rosenberg positiivsemalt meelestatud.
ASi Maru Metall juhatuse esimehe Heiti Zukovitsi hinnangul läheb ehitusmaterjalitootjatel tulevikus olukord raskemaks, selgus saates “Äripäeva TOP”. See-eest on ASi Toode peadirektor Aivo Rosenberg positiivsemalt meelestatud.
Marcus Keller: pool Eesti taastuvenergiast on illusioon "See, mis praegu ühiskonnas toimub, on haletsusväärne jalgade lohistamine"
Isegi, kui me ohverdame eneseväärikuse ning külmetame talvel tõukerattaga ummikus, oleme saavutanud ainult indiviidi hävitamise ja vaba tahte lõhkumise, kui me toodame taastuvenergia sildi all süsihappegaasi edasi, kirjutab majandusteemalise blogi Eksponent.ee toimetaja Marcus Keller.
Isegi, kui me ohverdame eneseväärikuse ning külmetame talvel tõukerattaga ummikus, oleme saavutanud ainult indiviidi hävitamise ja vaba tahte lõhkumise, kui me toodame taastuvenergia sildi all süsihappegaasi edasi, kirjutab majandusteemalise blogi Eksponent.ee toimetaja Marcus Keller.
CUPRA avas ainulaadse garaaži uksed
Tallinnas Sõpruse puiesteel avas uksed CUPRA Garage, mille sarnast ei ole terves Eestis ega ka lähipiirkonnas. Tegemist on uudse kontseptsiooniga CUPRA kui automargi tutvustamisel oma klientidele.
Tallinnas Sõpruse puiesteel avas uksed CUPRA Garage, mille sarnast ei ole terves Eestis ega ka lähipiirkonnas. Tegemist on uudse kontseptsiooniga CUPRA kui automargi tutvustamisel oma klientidele.
Venemaa suurendab oluliselt 2024. aasta kaitsekulutusi
Venemaa kavatseb 2024. aastal oluliselt suurendada kaitsekulutusi ja salajastele projektidele minevat raha, vahendab Bloomberg.
Venemaa kavatseb 2024. aastal oluliselt suurendada kaitsekulutusi ja salajastele projektidele minevat raha, vahendab Bloomberg.
Järgmise aasta eelarves varitseb üle miljardi miinust
Põhimõtteliselt on järgmise aasta eelarve koos: sealt vaatab vastu 1,2 miljardit laene, kolmandiku võrra vähem investeeringuid ja peotäiega kärpeid.
Põhimõtteliselt on järgmise aasta eelarve koos: sealt vaatab vastu 1,2 miljardit laene, kolmandiku võrra vähem investeeringuid ja peotäiega kärpeid.

Küpsised

Äripäev kasutab küpsiseid parima ajakirjandusliku teenuse, huvipakkuvama sisu ja hea kasutajakogemuse võimaldamiseks. Meie veebilehel on järgmist liiki küpsised: vajalikud-, statistika-, eelistuste- ja turunduse küpsiseid. Küpsiste kasutamise eesmärkide ja töötlemise aluse osas saad rohkem infot Meie Küpsiste Poliitikast. Vajutades „Luban kõik“ nõustud Küpsiste kasutamisega meie ja kolmandate osapoolte poolt Meie Küpsiste poliitikas ja käesolevas Küpsiste lahenduses toodud tingimustel. Vajutades „Muudan eelistusi“ saad oma eelistusi alati muuta ja täiendavalt infot erinevate Küpsiste kohta.

Loe lähemalt meie Privaatsus - ja Küpsisepoliitikast.