Rivo Sarapik • 13. oktoober 2015 kell 14:00

TOP: vaata Tartumaa edukamaid firmasid

Tartu Ülikooli Kliinikum teenis mullu 159 mln eurose käibe juures 9,2 mln eurot kasumit.  Foto: Scanpix

Tartumaa edukamate firmade edetabeli esikümme pöördus aastaga pea peale ja tabeli tipu moodustavad uued ettevõtted.

Mullune Tartumaa ettevõtete edetabeli võitja, moodulmajade tootmisega tegelev AS Kodumaja taandus liidrikohalt 6.-7. kohale. Ettevõtte juht Lembit Lump märgib firma aastaaruandes, et mulluseks seatud käibe-eesmärk jäi täitmata, kuid samas teeniti oodatust rohkem kasumit - näitajad vastavalt 52,2 ja 9,2 miljonit eurot. Esimene jäi plaanidele alla 7%, teine ületas oodatut 37% võrra.

Ettevõtte olulisim turg on Norra (mullu 96,9% käibest), aga müüakse ka Rootsi, Taani ja Soome ning Eestisse. Ehkki mullu tehti pingutusi Rootsi osakaalu suurendamiseks ning pikenes Norras ostuotsuste aeg, jäi viimane siiski domineerivaks turuks. Seal aasta lõpus sõlmitud lepingud lubavad ettevõtte juhi sõnul aastasse optimistlikult vaadata. Ettevõte annab tööd 483 inimesele ning tänavu jätkub surve tööjõukulude kasvuks. Eelmisel aastal ulatus firma keskmine töötasu 1477 euroni, mis on aasta varasemast 11% võrra kõrgem.

2015. aasta sügisel ilmuvad Äripäeva TOPid on koostatud 2014. aasta majandusnäitajate põhjal. Koondedetabel selgub kuue majandusnäitaja – käive 2014, ärikasum 2014, käibe ja kasumi kasv 2014. aastal, rentaablus ning varade tootlikkus – põhjal. Maakondlikes pingeridades osalevad ettevõtted on maakonda kas registreeritud või omavad seal tootmist.

Tartumaa TOPis osalevate ettevõtete käibe alampiir oli 6 mln eurot.

Äripäeva edetabelid leiab aadressilt www.aripaev.ee/top

Hetkel kuum