5. november 1995 kell 22:00

Talinvest muudab Kalevi otsustusvõimeliseks

ASi Kalev omaniku esindaja Jaak Roosipuu sõnul jääb Vooglaid peadirektori kohale vähemalt aastaks. Enne Kalevisse tulekut töötas ta neli kuud Talinvestile kuuluvas valgusteid tootvas firmas Estoplast ajutise direktorina. Varem oli Vooglaid Talinvestis projektijuht.

Roosipuu sõnul ei tohiks tekkida probleeme sellest, et Vooglaid pole varem juhtinud nii spetsiifilist tootmisettevõtet. «Ta on olnud seotud tootmisettevõtete reorganiseerimise ja kaubandusega,» lisas Roosipuu.

Senise Kalevi peadirektori Mati Peekma üleviimine tootmis- ja arendusdirektori ametikohale on tingitud tema suurtest kogemustest kondiitritööstuse valdkonnas, rääkis Roosipuu.

«Firma juhtimise efektiivsus on suurem, kui ta saab keskenduda oma valdkonnale, kasutades ära oma kogemusi,» kommenteeris Roosipuu Peekma ameti vahetust.

Märt Vooglaiu hinnangul kasutab Kalev praegu tootmisliinide võimsusest vaid 40 protsenti, kuid see näitaja võiks tõusta vähemalt 70 protsendini. «Nii julgeid prognoose võib teha tänu viimastel päevadel toimunud kohtumistele ekspordipartneritega,» rääkis Vooglaid. Läbirääkimisi on peetud Venemaa ja Ukraina ning lääne partneritega. «Venemaa nõudlus mõnede Kalevi toodete järele on niivõrd suur, et me ei jõua seda täita,» kommenteeris Vooglaid läbirääkimisi.

Kondiitritoodete vabriku saneerimiseks ja majandusnäitajate parandamiseks muudetakse Kalevi struktuuri. Lisaks peadirektorile on firmas ka tootmis- ja arendus-, finants-, haldus- ning müügidirektori ametikoht.

Roosipuu sõnul arutatakse ettevõtte lõplikku juhtimisstruktuuri ka direktoritega ja selle koosseisu võib tulla veel muudatusi. Võimalikest muudatustest ei soovinud Roosipuu aga täpsemalt rääkida.

Finantsdirektori kohale asuv paari aasta eest ülikooli lõpetanud Tõnis Allik oli varem tööl Tartu ärinõuandlas ärikonsultandina. Vooglaiu sõnul käivad praegu läbirääkimised Kalevi haldus- ja müügidirektori ametis olevate endiste töötajatega. Nende tulemused peaksid selguma täna.

Jaak Roosipuu sõnul peaks Kalevi müügipoliitika hakkama muutuma tuleva aasta alguses. Edaspidiseid koostöövõimalusi pole Kalev ja ettevõtte müügipoliitikat välja töötada aitav AS Smarten veel arutanud, ütles Roosipuu.

Hetkel kuum