14. november 1995 kell 22:00

Amerest tõmbab majandustegevust koomale

Andres Valgerist ütles, et ta ei saa kinnitada, kas firma on majandusraskustes või mitte. Ta tunnistas, et Ameresti majandustegevust tahetakse koomale tõmmata, kuid äritegevuse jätkamiseks on välja mõeldud uus idee. Viimast ei nõustunud ta esialgu täpsemalt kommenteerima.

Tänaseks on Ameresti ketti alles jäänud viis kauplust, mitme kaupluse saatus on lahtine. Mõni aeg tagasi suleti Jõhvi kauplus, samuti Tallinnas Pääsukese tänaval asunud kauplus. Tallinnas Narva maantee kaupluses asub praegu AS Helitroop, lõpumüük on tulemas Kullassepa tänav 4 asuvas kaupluses.

Ameresti ruumides asuva kaupluse Helitroop juhataja Kalev Kaalu sõnutsi lõpetas Amerest majandustegevuse Narva maantee kaupluses üle kolme kuu tagasi. «Helitroobiga sõlmis Amerest Trading koostöölepingu, mis sisuliselt tähendab rendilepingut,» rääkis Kaal. «Koostööleping sõlmiti seetõttu, et Amerestil oli keelatud nimetatud ruume edasi rentida.»

Kaal märkis, et Amerest on seadnud Helitroobile rasked renditingimused. Nende muutmiseks on tema sõnutsi astutud samme ning olukord peaks lahenema lähipäevil. Andres Valgerist lausus aga, et Helitroop on Amerest Tradinguga sõlmitud lepingut rikkunud, leping on lõpetatud ja asjaga tegeleb politsei. Samuti väitis Valgerist, et Jõhvis ei ole Ameresti kauplus tegevust lõpetanud, küll aga kinnitas nimetatud kaupluse töötaja, et alates 7. novembrist on kaupluse uus omanik AS Agdeck.

Ühe Rakveres asuva Ameresti kaupluse töötaja sõnul müüakse nende kaupluse ruumid lähiajal maha. Kas Amerest Rakveres tegevust jätkab või mitte, ei osanud ta öelda. Küll aga tunnistas ta, et Rakvere kauplusel on viimasel ajal olnud tõsiseid probleeme kauba hankimisega.

Tartus asuva kaupluse juhataja Marek Kase sõnul nendel otsest sulgemisohtu ei ole, küll aga on viimasel ajal kaupade valik muutunud kesisemaks, kuna Tallinnast tellitud kaup ei ole kohale jõudnud. Põhjendatud on seda Kase sõnul sellega, et ühe kaupluse ketist väljalangemise tõttu pole mõtet uut kaupa juurde tuua ning esialgu jagatakse ülejäänud kaup teiste Ameresti kaupluste vahel ära.

Kõigi Ameresti kaupluste juhatajad märkisid, et ei ole Amerest Tradingu majandusseisuga kursis, enamik viitas aga tõsistele majandusraskustele. Ainsana kinnitas Tallinnas Rataskaevu tänaval asuva kaupluse Egiid juhataja Mariana Ivanova, et nende kauplusel läheb üsna hästi.

Krediidiinfo andmetel on ASi Amerest Trading 70% aktsiate omanik AS Eramo, 30% aktsiaid kuulub Hongkongi kapitalil põhinevale firmale Rosatti Company Ltd, aktsiakapitali suurus on miljon krooni.

Amerest Trading kuulus eelmisel aastal 34 mln kroonise käibega viiesaja Eesti suurema käibega ettevõtte hulka. Firma eelmise aasta kasum oli 612 000 krooni.

Hetkel kuum