16. november 1995 kell 22:00

Omanik tõstab arhitekti välja

Kolme kuu eest teavitasid Kadriorus Weizenbergi tänaval asuva hoone omaniku volitatud isikud Ado Eigit omaniku muutumisest ja palusid tal seaduse kohaselt kolme kuu jooksul välja kolida. 14. novembriks tulnuks ruumid vabastada, kuid seda Eigi ei teinud. Samal päeval lähetas ta omanikule kirja, kus palus võimalust rentida pinda kuni aasta lõpuni. Hoone haldajad ei pidanud seda võimalikuks.

Maja omaniku Enn Pääro volitatud isikud Toomas Tatrik ja Alo Rauk võtsid eile Eesti Turvakeskuse Faktooringute ASist abiks kaks turvatöötajat ja sundisid Eigit talle mittekuuluvad ruumid vabastama.

Uue omaniku volitatud isikud vahetasid büroo välisukse luku ja nõudsid ühe oma inimese pidevat juuresolekut kolimise käigus, kuni ruumid on vabastatud. Juuresolek on nende sõnul vajalik seetõttu, et büroo ei jätkaks oma igapäevast tööd, vaid hakkaks asju pakkima.

Eigi sõnul on tal uued ruumid olemas ja sinna oleks võimalik paari nädala jooksul kolida. Eile peetud vestluse järel otsustasid vastaspooled büroole anda väljakolimiseks kümme päeva ja võimaluse korraldada kolimist ilma järelevalveta.

Hetkel kuum