28. november 1995 kell 22:00

Tekib paksu verd

Möödunud nädalal sõlmisid Tallinna Pank ja Tallinna eluasemefond koostöölepingu, mille kohaselt hakatakse elamispinna soetamiseks laenu andma Tallinna linna eelarveliste asutuste töötajatele. Idee on hea ja üllas, kuid selline laen võib tekitada palju paksu verd eelkõige eraettevõtluses töötavate maksumaksjate hulgas, kes laenu võtta ei saa.

Tallinna eluasemefond on mõne aasta eest linna eelarverahaga loodud fond, kuid fondi põhikirja alusel väljastatakse laene vaid linnaametnikele. Ametnike endi sõnul on käesolev laen niigi põhikirja laiendus, sest laenata saavad lisaks Tallinna eelarvel olevate asutuste töötajatele ka riigieelarvelised töötajad. Viis miljonit, mida jagama hakatakse, on väidetavalt laekunud eelnevalt antud laenude intressidest.

Maksumaksjatest valijate viha enda peale tõmmata on väga ohtlik. Selle asemel, et raha välja jagada linnaisadele korterite ostuks, võiks kaaluda näiteks selle kasutamist eelarveliste asutuste palkade tõstmiseks. Lasteaia kasvatajale jääb laen niikuinii kättesaamatuks.

Hetkel kuum