30. november 1995 kell 22:00

Programmile otsitakse finantseerijaid

Energeetika investeerimisprogramm näeb ette investeerida 88 miljonit USA dollarit elektrijaamadesse ja keskkonnakaitsesse.

Põhjamaade investeerimispank juhtis ka investeerimisprogrammi väljatöötamist.

RE Eesti Energia haldusnõukogu esimehe Arvo Niitenbergi sõnade kohaselt on Põhjamaade investeerimispank huvitatud programmi finantseerimisest, sest tegemist on teostatavate projektidega, mille kohta on juba olemas ka majanduslik hinnang.

Arvo Niitenberg ütles investeerimisprogrammi kommenteerides, et temale valmistas üllatuse, et keskkonnakaitsealased investeeringud on läinud võrdlemisi suureks.

88 miljonist dollarist on keskkonnakaitsele investeerimisprogrammi järgi mõeldud 60 miljonit dollarit.

Eesti Energia peainseneri asetäitja Rein Talumaa lausus, et investeerimisprogrammis sisalduvate projektide finantseerimise vastu on huvi tuntud, aga konkreetseid läbirääkimisi ei ole veel kellegagi peetud.

Praegu töötab Eesti Energia välja tegevuskava, mille järgi hakatakse investeerimisprogrammis olevaid projekte realiseerima.

Pärast tegevuskava valmimist asutakse otsima projektidele finantseerijaid. «Kuna tegemist on suure summaga, siis tuleb programmi elluviimiseks kasutada välisinvesteerijaid,» lisas Talumaa.

Hetkel kuum