14. detsember 1995 kell 22:00

Sadam emiteeris kommertspabereid

Vastavalt programmile on emiteeritud sajatuhandekroonise nominaalväärtusega kommertspaber kolmekuulise tähtajaga, arvestuslik aastaintress on 9,3%. Kommertspaberid müüdi diskonteeritult, st intressi võrra alla nominaalväärtuse ning lunastamine toimub nominaalväärtuses. Hansapanga ja Hoiupanga sündikaadi korraldatud emissioon oli Tallinna Sadama finantsosakonna juhataja Sandor Liive sõnul kinnine, üle poole emissioonist ostsid pangad.

Liive märkis, et kahe aastase kommertspaberite programmi teostamisel ei tohi Tallinna Sadama poolt emiteeritud korraga käibelolevate kommertspaberite nominaalväärtuste kogusumma olla üle 60 miljoni krooni. Kommertspaberite emis- sioon on registreeritud väärtpaberite keskdepositooriumis ja nad on vabalt võõrandatavad. Ka järgmiste emissioonide kommertspaberid on kolmekuulised.

Liive lausus, et kommertspaberite emissioonide eesmärk on kaasata ettevõttesse vahendeid, millega lühiajaliselt finantseerida juba alustatud investeerimisprojekte. Ta lisas, et näiteks on Tallinna Sadam juba alustanud enne laenulepingute sõlmimist Kuveidi fondi või EIBga 7. kai ehituse finantseerimist. Kommertspaberid on võimalik kolme kuu pärast katta laenudest saadud rahaga, võimalik on ka kommertspaberite uue emissiooni korraldamine.

Tallinna Sadama kommertspaberite emissioon on esimene omataoline Eestis. Kommertspaber kui rahaturu instrument on tagatiseta, alla aastase tähtajaga madala intressiga võlakohustus, mis võimaldab kaasata vahendeid lühiajaliste võlgnevuste katmiseks laialt investeerijate ringilt.

Hetkel kuum