16. jaanuar 1996 kell 22:00

Lähiajal teostub suurim Eesti riigimaa müügitehing

Müügilepingust tulenevalt võib maa väljaostmiseks kasutada viieaastast järelmaksu tähtaega, kusjuures esimene sissemaks peab olema 20% ostusummast. Järelmaksu puhul on aastaintress 10%.

Maa ostuks sõlmis Spordiklubi EGK keskkonnaministeeriumiga lepingu eelmise aasta 30. novembril. Spordikulubi EGK juhatuse esimehe Mati Rüütli sõnul ei ole ta vaatamata sõlmitud lepingule kindel, kas Spordiklubi EGK-l õnnestub ikka riigilt maad osta, sest seda ei ole veel kantud kinnistusraamatusse. Rüütel lootis, et kinnistusraamatusse kandmine peaks saama teoks paari nädala jooksul.

Rüütel lausus, et Spordiklubi EGK-l kulus riigilt maa ostmiseks aega kaks aastat. «Ega kuskil mujal nii ei tehta, et kõigepealt ehitatakse valmis golfiväljak ja alles siis vaadatakse, kas maa saab endale osta või mitte,» rääkis Rüütel. «Kuna aga muud võimalust ei olnud, siis pidi lihtsalt riskima,» lisas ta. Maa-ameti maakorralduse osakonna spetsialisti Peeter Oja sõnade kohaselt edeneb riigimaa müümine Spordiklubi EGK-le normaalselt. Ta ütles, et praegu käib nimetatud tehingu kinnistamine, sest pärast müügilepingu sõlmimist tuleb avaldada kinnistamisteade Riigi Teatajas ja seejärel on kuupikkune ooteaeg.

Selle aja jooksul on võimalik kõigil isikutel, kes leiavad, et selle kinnistamisega kahjustatakse nende huve, esitada maa-ametile oma pretensioonid ja vastuväited.

Pärast ooteaja möödumist teeb kinnistamise kohta otsuse kinnistamiskohtunik ja selle otsuse alusel kantakse maa kinnistusraamatusse, mis on viimane lüli riigimaa ostmisel.

Hetkel kuum