18. jaanuar 1996 kell 22:00

Adavere lihatööstus investeerib 10 miljonit tootmise moderniseerimisse

Adavere lihatööstus valmistub Nukke sõnul tootmisstandardite kooskõlla viimiseks Euroopa Liidu normatiividega. Üheks peamiseks eesmärgiks selles suunas on seatud uue tapamaja valmimine.

Lustivere põllumajandusühistu tegevdirektori Udo Aro sõnul on Adavere lihakombinaadil aeg-ajalt väikesi raskusi õigeaegse maksmisega loomade eest ning praegu ulatub lihatööstuse võlg Lustivere ühistu ees 200 000--300 000 kroonini.

Tema sõnul maksab aga Adavere lihatööstus stabiilselt igal nädalal Lustiverele ligi 100 000 krooni ning seepärast jätkab Lustivere ühistu loomade müümist Adavere lihatööstusele ka tulevikus, hoolimata viimase makseraskustest.

«On veel hullemaidki maksjaid, kui seda on Adavere lihatööstus,» tõdes Aro, «suured tootjad, nt Võhma lihakombinaat, on meile võlgu veel augustist.»

Harri Nukke märkis, et esimesse poolaastasse on planeeritud ka toodete pakketehnoloogia ostmise investeering, mis võimaldab pakitud lihatoodete osakaalu kogu tootmisvõimsuse suhtes tõsta 15 protsendilt 80 protsendile.

Nukke sõnutsi on selle aasta äriplaani järgi kavandatud müüa iga kuu sada tonni lihatooteid, mis peaks aasta lõpuks andma ettevõttele saja miljoni kroonise käibe.

Erinevalt varasematest aastatest plaanib AS Adavere Lihatööstus ka kuni 20protsendilist ekspordimahtu.

Hetkel kuum