23. jaanuar 1996 kell 22:00

Muugale tuleb kuivkemikaalide terminaal

Muuga sadama arendusdirektori Ants Raja sõnul on terminaali projekti kavas finantseerida Euroopa rekonstruktsiooni- ja arengupanga (EBRD), Euroopa investeerimispanga ja Kuveidi fondi raha abil.

EBRD tahab aga USA firmalt Con Agra saada enne projekti finantseerimist käibegarantiiks poolteist miljonit tonni kaupu aastas. See USA põllumajanduskemikaale tootev suurfirma Con Agra on lubanud tagada terminaalile vajaliku kaubavoo.

«Seni, kuni meil pole Con Agra ametlikku käibegarantiid, ei saa projekti kallal edasi töötada,» ütles Raja. Ameerika firma on garantiiga venitamise põhjuseks toonud ebakindla olukorra Venemaal, Eesti ja Venemaa vahelised tollibarjäärid ning raudteetariifid.

Terminaali rajamisel on arvestatud üle ookeani sõitvate laevadega ning projekti elluviimisel on kavas püstitada kaks laohoonet, seadistada konveierliinid ning lossimisseadmed.

Terminaali projektiga on tegeldud juba üle aasta, kuid eelprojekti koostamisest pole kaugemale jõutud. Eelprojekti koostas Eesti Tööstusprojekt koostöös hollandlastega. Raja sõnul tasub terminaal end ära, kui aastane kaubakäive on vähemalt miljon tonni. Mullu ei ületanud Muuga sadama kuivkemikaalide käive 200 000 tonni.

Tallinna Sadama tehnikadirektor Aare Kitsing keeldus Äripäevale Tallinna Sadama projektide kohta kommentaare andmast. ÄP

Hetkel kuum