25. jaanuar 1996 kell 22:00

Telekanali konkurss algab järgmisel nädalal

Marju Laur ütles, et litsentsikomisjon tuleb kokku 1. veebruaril ja enne seda soovitakse avaldada ajalehes teade avaliku konkursi korraldamise kohta. Laur kinnitas, et komisjon soovib uue saatjate rentnikuna näha firmat, kes suudab oma programmiga eetrisse minna kohe, kui lõpeb RTV ja EVTV ühisprogrammi edastamine.

Ühe kultuuriministeeriumi ametniku sõnul on lisaks TV3-le tundnud konkursi vastu huvi veel vähemalt üks firma. Avo Anton ütles, et ta ei näe TV3 konkurendina esialgu ühtegi sellist firmat, kes suudaks hakata kohe eetrisse andma oma programmi.

Kolmapäeval toimus TV3 nõukogu esimene koosolek, kus valiti nõukogu esimeheks firma Modern Times Group Internationali tegevdirektor Per Bystedt. Bystedt esindab uues telekanalis EVTV aktsionäre ja on seotud Kinneviki grupiga.

Uue telekanali direktorit ei ole Avo Antoni sõnutsi veel valitud. Ta ütles, et telekanali direktori kandidaatide otsimisega tegeleb personalifirma. «Soovime leida inimest, kellel on majanduslikku mõtlemist, meeskonnatöö juhtimiseks vajalikud eeldused ja intelligentsust,» loetles Anton direktorile esitatavaid nõudmisi.

Anton lisas, et tõenäoliselt ei tule tulevane TV3 direktor ei EVTV ega RTV praeguse meeskonna hulgast.

TV3 nõukogu arutas kolmapäeval Antoni sõnutsi ka telekanali organisatoorseid ja programmiga seotud küsimusi. Ta ütles, et tõenäoliselt hakkab TV3s tööle umbes 50 inimest.

«Tahame leida võimalikult häid inimesi,» ütles Anton. «Esimesed pakkumised tehakse tõenäoliselt siiski nendele RTV ja EVTV töötajatele, kes on näidanud ennast positiivsest küljest,» lisas ta.

Hetkel kuum